W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Odsłonięcie tablicy poświęconej Henrykowi Wieniawskiemu

Odsłonięcie tablicy poświęconej Henrykowi Wieniawskiemu
02.07.201009:24

W dniu 10 lipca 2010 r. mija 175. rocznica urodzin Henryka Wieniawskiego – genialnego skrzypka, kompozytora i pedagoga rodem z Lublina. Z tej okazji na kamienicy, w której się urodził, przy ul. Rynek 17, zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa
, w formie skrzypiec, wykonana z brązu, będąca symbolem Roku Henryka Wieniawskiego, ustanowionego przez Radę Miasta Lublin. Uroczystość rozpocznie się o godz. 12.00. Poprzedzona zostanie Mszą Św. w Bazylice O.O. Dominikanów, przy ul. Złotej 9, o godzinie 10.00, po której odbędzie się otwarta konferencja prasowa o godzinie 11.00 w sali nr 24 w ratuszu, z udziałem Komitetu Honorowego obchodów Roku Henryka Wieniawskiego oraz zaproszonych gości: prof. Zakhara Brona oraz prof. Iriny Vinogradovej.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane