W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Odznaczenia dla Tomasza Pietrasiewicza, Marka Bema, Roberta Kuwałka i Dariusza Libionki

Odznaczenia dla Tomasza Pietrasiewicza, Marka Bema, Roberta Kuwałka i Dariusza Libionki
17.04.200811:15

15 kwietnia 2008 roku w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego wraz z Małżonką oraz Prezydenta Państwa Izrael Shimona Peresa z przedstawicielami żydowskich organizacji kombatanckich, bojowników getta i powstańców obozu zagłady w Sobiborze. Podczas spotkania odbyła się uroczystość nadania przez Prezydenta RP odznaczeń „kustoszom pamięci” – polskim naukowcom, muzealnikom, nauczycielom, działaczom społecznym i samorządowym przekazującym młodzieży i społeczeństwu wiedzę o Holokauście.
Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego z dnia 14 kwietnia 2008 roku za wybitne osiągnięcia w odkrywaniu, gromadzeniu i upowszechnianiu prawdy o Holokauście, za zasługi w działalności na rzecz upamiętniania historii Powstania w Getcie Warszawskim, odznaczeni zostali Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski Tomasz Pietrasiewicz oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski Marek Andrzej Bem, Robert Jerzy Kuwałek i Dariusz Libionka. Więcej informacji na stronie www.prezydent.pl w kronice wydarzeń

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej