W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ogólnopolski sukces lubelskich Recytatorek

Ogólnopolski sukces lubelskich Recytatorek
18.10.201608:59

Recytatorki DDK "Czuby Południowe" i DDK "Węglin": Klara Frąkała, Witalia Sosnowska i Teresa Strobel-Kamińska oraz Dorota Lesiak, Instruktorka Warsztatów Słowa, w miniony weekend brały udział w 32. Interpretacjach Współczesności, czyli ogólnopolskim konkursie recytatorskim literatury współczesnej.

Jury w składzie: Grażyna Matyszkiewicz, Barbara Michałowska-Rozhin i Krzysztof Ogłoza przyznało Dorocie Lesiak i Witalii Sosnowskiej drugą nagrodę ex aequo. Obie Panie są stypendystkami i laureatkami nagród Prezydenta Miasta Lublin za osiągnięcia w dziedzinie sztuki recytacji. Do występu w Ostrowcu przygotował je Mateusz Nowak, Instruktor Warsztatów Słowa w DDK "Węglin".

W "Interpretacjach" wzięły również udział członkinie Klubu "Bombonierka Życia" w DDK "Czuby Południowe": Anna Gołębiowska, Bogumiła Janczak i Krystyna Sobczyńska, które uczestniczyły w warsztatach prowadzonych w formie publicznych omówień prezentacji konkursowych.
Ostrowieckie "Interpretacje" są jednym z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów recytatorskich w Polsce. Laureatami poprzednich edycji konkursu są m.in. Natalia Sikora, Marcin Bosak, Magdalena Waligórska czy Mirosław Baka.
 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej