W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Open Group – projekt „Biografia”

Open Group – projekt „Biografia”
19.01.202023:51

Galeria Labirynt i Open Group zapraszają do udziału w projekcie‚ „Biografia’’, kolejnej rezydencji artystycznej w ramach projektu Meet the Neighbours.

Miejsce: Targowisko na ul. Wileńskiej.
Wystawa czynna od 20 stycznia do 7 lutego, codziennie od poniedziałku do soboty w godzinach 11:00 -17:00 (performance 14:00 -17:00).
Wernisaż, 25 stycznia, godzina 14:00

Projekt „Biografia” jest efektem współpracy Open Group i lwowskiego artysty Yuriya Sokolova, który dołączył do grupy tuż przed rozpoczęciem pracy nad projektem w 2014 roku.

To długotrwały performance składający się z kilku części, którego celem jest nowe odczytanie fenomenu pojęcia biografii. Podstawowym zamierzeniem „Biografii” jest zaangażowanie w nią publiczności. Performance zaczyna się listem Y. Sokolova, w którym to zachęca do udostępnienia swoich biografii na potrzeby projektu. Y. Sokolov przytacza w liście fragment tekstu Daniiła Charmsa, którego puentą jest stwierdzenie, że „człowiek jest częścią świata”. W ciągu czterech wcześniejszych edycji projektu, do Open Group dołączyło ponad 500 uczestników.

Każdy może przyłączyć się do projektu, należy jedynie spisać własną biografię. Wszystkie zebrane materiały przechowywane będą w wolnym dostępie, w kontenerze wystawienniczym. Każdą biografię uczestnik grupy będzie czytać na osiedlu Słowackiego LSM, a jego głos będzie transmitowany do sali wystawowej, zaaranżowanej w jednym z lokali Targowiska Wileńska. Tam inny uczestnik grupy będzie zmieniał biografię ponownie w tekst – zapisując ją ręcznie na specjalnej taśmie o szerokości 2 cm, jedna po drugiej.

Napisz swoją biografię, a następnie:

  • zostaw ją w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) lub w tymczasowej przestrzeni wystawowej na Targowisku Wileńska (od 20 stycznia do 7 lutego, od poniedziałku do soboty, w godzinach 11:00 - 17:00).
  • wyślij na adres e-mail: , w temacie wiadomości prosimy wpisać BIOGRAFIA.
  • wyślij wiadomość na Facebook @opengroupart

Biografie mogą być autorskie / anonimowe, krótkie / długie.
Twoja biografia stanie się częścią pracy, a Ty członkiem Open Group.

Open Group to jeden z najciekawszych kolektywów artystycznych działających obecnie na terenie Ukrainy. Istnieje od 2012 roku, aktualnie tworzą go: Yuriy Biley, Anton Varga, Pavlo Kovach.

Już po trzech latach działalności grupa zaznaczyła swoją obecność mocnym akcentem, jakim było zdobycie w 2015 roku Grand Prix konkursu PinchukArtCentre – najważniejszej nagrody przyznawanej młodym artystom w Ukrainie. W tym samym roku Open Group została zaproszona do udziału w Międzynarodowym Biennale Sztuki w Wenecji, a w 2019 była kuratorem Ukraińskiego Pawilonu Narodowego na 58 edycji Biennale.

 

Meet the Neighbours to trzyletni interdyscyplinarny projekt, zapraszający artystów do przechodzących gwałtowne zmiany przestrzeni pięciu miast Europy i Północnej Afryki. Projekt dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Kreatywna Europa. Meet the Neighbours realizowany jest w Manchester and Salford (Wielka Brytania); Béthune, Lillers & Bruay-la-Bussiere (Francja); Lublin (Polska); Marrakech (Moroko); Groningen (Holandia). Kuratorami lubelskiej edycji są Marta Keil i Grzegorz Reske (ResKeil).