W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN” podsumował 2015 rok

Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN” podsumował 2015 rok
14.01.201620:16

Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN” podsumował swoją działalność w poprzednim roku kalendarzowym. Ponad 2 000 000 odsłon zanotowały strony internetowe Teatru NN, na których zgromadzone są bogate materiały o Lublinie. Bramę Grodzką odwiedziło niemal 4 000 zwiedzających (z czego blisko połowa, to obcokrajowcy) a Lubelską Trasę Podziemną aż 25 000 osób. We wszystkich działaniach Domu Słów wzięło natomiast udział ponad 11 000 uczestników.
W roku 2015 Ośrodek obchodził 25-lecie obecności w Bramie Grodzkiej. Działalność Ośrodka została doceniona nie tylko w Polsce, ale i na świecie. W listopadzie w „Financial Times” ukazał się artykuł o Tomaszu Pietrasiewiczu i działaniach Ośrodka na rzecz zachowania pamięci o lubelskich Żydach. Tomasz Pietrasiewicz otrzymał też przyznawaną po raz pierwszy Nagrodę POLIN, a delegacja z Bramy Grodzkiej została zaproszona do Francji, gdzie w paryskim ratuszu prezentowała swoje dotychczasowe osiągnięcia.
Ponadto w 2015 zostały zakończone wieloletnie projekty Ośrodka „Shtetl Routes. Obiekty żydowskiego dziedzictwa kulturowego w turystycetransgranicznej Polski, Białorusi i Ukrainy” i „Drewniany Skarb. Chroniąc dziedzictwo kreujemy przyszłość”.
W 2016 roku Ośrodek planuje kontynuację prac nad projektem "Lublin 43 tysiące", dalszy rozwój Domu Słów i programu "Inny Lublin" oraz publikację książki Iwony Chmielewskiej "Dopóki niebo nie płacze". Najbliższy rok będzie także okresem przygotowań do obchodów 700-lecia lokacji miasta na prawie magdeburskim. Projekty związane z tym wydarzeniem to "Lublin - Wirtualna Lokacja" oraz Zjazd Lublinerów 2017.

Link do prezentacji podsumowującej rok 2015 ---> http://biblioteka.teatrnn.pl/dlibra/Content/89867/Osrodek_Brama_Grodzka_podsumowanie_2015_prezentacja.pdf