W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Październikowy numer pisma "kultura enter"

Październikowy numer pisma "kultura enter"
06.10.200817:57

Ośrodek Animacji Kultury zaprasza do lektury numeru trzeciego www.kulturaenter.pl - AZERBEJDŻAN. W trzecim numerze Dział Wschodni w całości poświęcony jest Azerbejdżanowi. O najnudniejszych na świecie wyborach prezydenckich – prosto z Baku unikalne sprawozdanie Sztelmacha z sytuacji przedwyborczej w Azerbejdżanie. O tym komu wdzięczni są Osetyjczycy – spojrzenie na konflikt gruzińsko-osetyjski oczami tych, którym Zachód głosu nie daje. O Alijewstanie, państwie aksamitnego reżymu w fotoreportażu Pawła Laufra i o jeszcze jednej wojnie na Kaukazie – Karabach.
Na stronie także o mieszkających w Lublinie uchodźcach czeczeńskich od środka, o teatralnych rozważaniach nad kwestią ojcostwa, o sztuce César’a, o teatralnej mityzacji prowincji Wałbrzycha i Dynowa, a także o fotografii polskiej lat 30-tych oraz w okresie II Wojny.
O tym przeczytacie w numerze 03 miesięcznika wymiany idei „kultura enter”. Na stronach www.kulturaenter.pl jedyny w Polsce cykl tłumaczeń tekstów z czołowego ukraińskiego miesięcznika „Krytyka", a także najciekawsze teksty z pisma „Na przykład". Autorzy: Sztelmach, Strachota, Laufer, Mościcki, Skorupska, Majewski, Świdzińska Wydawca: Ośrodek Animacji Kultury Centrum Kultury w Lublinie e-mail: redakcja@kulturaenter.pl fax: 0-81 5360312

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane