W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Perełka Lubelszczyzny dla Jarmarku Jagiellońskiego

Perełka Lubelszczyzny dla Jarmarku Jagiellońskiego
29.10.200823:42

28 października podczas uroczystej gali na Zamku Lubelskim Jarmark Jagielloński, organizowany przez Ośrodek Animacji Kultury Centrum Kultury w Lublinie, został uhonorowany tytułem „Perełka Lubelszczyzny”.
Plebiscyt „Perły i Perełki Lubelszczyzny” już po raz piąty zorganizował Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie wspólnie z Radiem Lublin i Kurierem Lubelskim. Honorowy tytuł „Perła Lubelszczyzny” przyznawany jest przez czytelników i radiosłuchaczy dla miasta lub miejscowości z Województwa Lubelskiego, a tytuł „Perełka Lubelszczyzny” przez Kapitułę Konkursu, której przewodniczy Marszałek Województwa Lubelskiego. „Perełką Lubelszczyzny” wyróżniane jest przedsięwzięcie, które istotnie wpływa na zwiększenie atrakcyjności Województwa Lubelskiego i wręczane jest osobie lub instytucji będącej autorem wyróżnionego przedsięwzięcia. Nagrodę przyznaną Jarmarkowi z rąk Marszałka Województwa odebrał dyrektor Grzegorz Rzepecki oraz główny koordynator tegoż wydarzenia – Piotr Zieniuk. Tegoroczny Jarmark Jagielloński zorganizowany został w Lublinie już po raz drugi. Podobnie jak w roku ubiegłym wzięło w nim udział ponad 300 wystawców m. in. z Polski, Ukrainy i Białorusi podkreślając położenie i wielokulturowe korzenie naszego miasta. Bogaty program artystyczny oraz unikatowa w skali kraju oferta handlowa przygotowana przez tradycyjnych twórców i rękodzielników sprawiły, że odwiedziło go ok. 150 tys. osób, czyniąc go tym samym jednym z ważniejszych wydarzeń w regionie.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane