W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Podróż "Śladami Singera"
27.06.201218:46

"Szczebrzeszyn? To takie miasto naprawdę istnieje?" Tak często pytają mieszkańcy dalszych stron Polski. Istnieje i ma się dobrze, a ponadto jest pierwszą miejscowością na trasie bardzo interesującego projektu - Festiwalu „Śladami Singera”. To artystyczno - edukacyjna podróż szlakiem powieści Izaaka Baszewisa Singera - naszego noblisty, który swoją twórczością rozsławił region Lubelszczyzny. W podróż wybierze się międzynarodowa grupa wolontariuszy i wolontariuszek.
Festiwalu „Śladami Singera” to projekt Ośrodka Brama Grodzka - Teatr NN. Zaprosił on do współpracy wolontariuszy i wolontariuszki z Anglii, Francji, Irlandii, Izraela, Polski, Rosji, Turcji i Ukrainy aby przygotowali, dla mieszkańców odwiedzanych miejscowości a przede wszystkim wspólnie z nimi, rozmaite zajęcia i działania artystyczne. Uczestnicy i uczestniczki projektu poprowadzą więc warsztaty plastyczne, teatralne, taneczne i cyrkowe, będą uczyć lepienia garnków z gliny, śpiewania pieśni chasydzkich i języka jidysz - wszystko to przy jak największym zaangażowaniu lokalnych społeczności. Oprócz tego odbędą się projekcje filmowe i spotkania z twórcami: pisarzami, reżyserami, historykami. Wolontariusze będą ponadto zbierać historie odwiedzanych miejsc. Trasa projektu Festiwal „Śladami Singera” prezentuje się następująco: Szczebrzeszyn (12–13.07) - Biłgoraj (14–15.07) - Józefów (16–17.07) - Tyszowce (19-20.07) - Bychawa (21–22.07). Finał projektu nastąpi w Lublinie - 24 lipca. Od godziny 18:00 do 22:00 odbywać się będą spektakle oparte na opowiadaniach Izaaka Baszewisa Singera, pokazy cyrkowe, koncert muzyki klezmerskiej, teatr ognia, etiudy teatralne i happeningi. Ulicami Starego Miasta przejdzie natomiast barwny artystyczny korowód. Strony internetowe projektu: www.facebook.com/sladamisingera oraz www.sladamisingera.teatrnn.pl.