W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Pogromcy Jednorazowego Plastiku

04.11.201907:42

Ambasada USA i American Corner Lublin zaprasza chętnych nauczycieli do udziału w pilotażowej edycji projektu „Pogromcy Jednorazowego Plastiku”.
Cele projektu to:
• zbudowanie jak najwyższej świadomości o skutkach używania tworzyw sztucznych
• zaangażowanie jak najszerszej społeczności w unikanie używania jednorazowego plastiku i ograniczanie tworzenia odpadów z tworzyw sztucznych
• przeszkolenie nauczycieli w wiedzę o tworzywach sztucznych (rodzaje tworzyw, ich zastosowania, ew. szkodliwość i oddziaływanie na zdrowie i życie, skutki ich stosowania, ich wpływ na środowisko, sposoby postępowania z odpadami z tworzy sztucznych itp.) oraz wyposażenie nauczycieli w pakiet edukacyjny, dzięki któremu będą mogli ze swoimi uczniami przeprowadzić eko-lekcję, przeprowadzić prostą lokalną kampanię przeciw jednorazowym plastikom oraz zaangażować swoich uczniów w podjęcie Wyzwania Pogromcy Jednorazowego Plastiku.

Warsztat wprowadzający do projektu odbędzie się dnia 3 grudnia 2019r. w American Corner, ul. Szaserów 13-15 w godz. 12 - 15.

Co na warsztacie?
Warsztat zajmie do 3 godzin i obejmie: prezentację projektu, przekazanie wiedzy nt. tworzyw sztucznych oraz warsztat kreatywny z celem przygotowania przykładowej lokalnej kampanii promocyjnej. Nauczyciele otrzymają na zajęciach komplet materiałów merytorycznych i pomocy potrzebnych oraz wiedzę potrzebną do przeprowadzenia samodzielnych zajęć. Zajęcia z uczniami można przeprowadzić na dowolnym przedmiocie.

Projekt realizowany jest w ramach grantu z Ambasady USA w Polsce. Operatorem grantu jest Fundacja Nasza Ziemia. Pomysłodawcą i autorem projektu oraz prowadzącym zajęcia jest Sławek Brzózek, prezes Fundacji Nasza Ziemia w latach 2012-2019.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres e-mail:

Liczba miejsc ograniczona!