W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Półkolonie "Labirynt czułości" - trwa nabór

Półkolonie "Labirynt czułości" - trwa nabór
08.06.202106:50

Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie zaprasza młodzież w wieku 12 – 17 na półkolonie "Labirynt czułości" realizowane dzięki dofinansowaniu z Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie w ramach programu Lato w teatrze. 

Młodzież będzie mogła wziąć udział w cyklu dwutygodniowych warsztatów teatralnych, ruchowych, muzycznych i plastycznych. Projekt będzie realizowany w dniach 28 czerwca – 11 lipca, udział jest bezpłatny.

Rekrutacja online do projektu prowadzona jest w dniach 7 – 11 czerwca 2021r.

Hasłem przewodnim programu będzie słowo – LABIRYNT w rozumieniu dosłownym i metaforycznym. Projekt poprowadzą: Małgorzata Adamczyk, Piotr Bublewicz, Daniel Lasecki, Kinga Matusiak – Lasecka, Łukasz Staniewski, Katarzyna Staniewska.

Więcej informacji na ten temat projektu na stronie www

Lato w teatrze to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.

W aktualnej 14. edycji programu dofinansowanie otrzymało 41 ośrodków z całej Polski – 16 organizacji pozarządowych i 25 samorządowych instytucji kultury. Ośrodki, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 7 ośrodkom. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.