W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ponad 17 mln złotych z Ministerstwa Kultury na remont Centrum Kultury

Ponad 17 mln złotych z Ministerstwa Kultury na remont Centrum Kultury
11.08.200909:52

W dniu 10 sierpnia 2009 o 12.30 w siedzibie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie nastąpiło uroczyste podpisanie umowy o dofinansowanie projektu „Renowacja klasztoru powizytkowskiego na centrum działań artystycznych w Lublinie”.
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego reprezentował Minister Bogdan Zdrojewski, w imieniu Miasta Lublin umowę podpisała Elżbieta Kołodziej – Wnuk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin. Projekt, którego wartość całkowita wynosi 47,6 mln PLN, otrzymał ponad 17,4 mln PLN dofinansowania, 16,4 mln PLN ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz 1 mln PLN z Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Promesa". Główną ideą projektu jest przywrócenie pierwotnego kształtu budynku, wzmocnienie jego konstrukcji oraz przystosowanie wnętrz do działalności kulturalnej. W ramach projektu planowane są prace prowadzące do rekompozycji dawnego ogrodu przyklasztornego oraz strefy wejściowej wraz z zabytkową kapliczką. Odtworzenie dawnej formy zadaszenia, wykorzystanie nieużytkowanych dotychczas pomieszczeń, jakie stanowi m.in. poddasze, przyczyni się do znacznego zwiększenia powierzchni użytkowej z obecnych 3330 m2 do 7770 m2, co stanowi jej powiększenie o 133%. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdan Zdrojewski podkreślił, iż - „Uzyskanie dofinansowania na realizację projektu „Renowacja klasztoru powizytkowskiego na centrum działań artystycznych w Lublinie” jest wynikiem determinacji władz lokalnych w pozyskiwaniu środków finansowych na realizację projektów z zakresu kultury i dziedzictwa narodowego.” Zdaniem ministra Lublin stanowi dobry przykład miasta skutecznie aplikującego o środki dostępne w ramach Funduszy Strukturalnych, a to co cechuje ten projekt to dobrze przygotowana inwestycja, duży wkład własny beneficjenta oraz wysoka wartość zabytkowa obiektu dla dziedzictwa kulturowego Miasta Lublin.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane