W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Pożegnanie lata!

27.09.201909:57

Sezon plenerowy obfitował w wiele wydarzeń w przestrzeni miasta. Na zakończenie lata Centrum Kultury w Lublinie wspólnie z Miastem Lublin przygotowało szereg atrakcji na świeżym powietrzu. W ostatni weekend września (28-29 września 2019 r.) zapraszamy mieszkańców do wspólnego pożegnania plenerowego sezonu kulturalnego w Lublinie na placu Litewskim i deptaku.

W sobotę wieczorem 28 września, w Muszli Koncertowej zobaczymy wielkie ogniowe widowisko „Fire Party”, podczas którego na widzów czekają zapierające dech w piersiach pokazy płonących lin, pochodni, drabin, kijów do żonglowania oraz rozgrzanych poi. W niedzielę 29 września na najmłodszych będą czekały atrakcje na placu Litewskim realizowane w ramach Festiwalu Dzieci, m.in. gry, warsztaty edukacyjne i tradycyjne zabawy. Przed lubelskim Ratuszem będzie można wziąć udział w Matejko Photo Challenge i wcielić się w postać z obrazu Jana Matejki Unia Lubelska i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie wspólnie z grupą Poławiacze Pereł Improv Teatr.

Niedzielne popołudnie na placu Litewskim będzie też okazją do zapoznania się z bogatą ofertą projektów zgłoszonych w ramach Budżetu Obywatelskiego. Zapraszamy na Piknik Obywatelski, podczas którego na leżaku, w otoczeniu zieleni i relaksującego szumu fontann na placu Litewskim, można się zapoznać z tegorocznymi projektami Budżetu Obywatelskiego oraz od razu zagłosować.

🕗 28 września, sobota

🔥 Fire Party | Muszla Koncertowa
godz. 20:00

Hipnotyzujące show i ognista impreza w jednym. Na scenie Muszli wystąpi blisko 20 artystów Fundacja Sztukmistrze, Synergy Art oraz Teatr Ognia Infernal przy muzyce lubelskiego DJa. Zaprezentują dynamiczne fireshow pełne profesjonalnych trików ogniowych, humoru i interakcji na linii artysta-artysta oraz artysta-publiczność. Na widzów czekają płonące liny, pochodnie, drabiny, kije do żonglowania oraz rozgrzane poi.

🕗 29 września, niedziela

👨‍👩‍👧‍👦 Festiwal Dzieci | Plac Litewski
godz. 12:00-17:00

Na placu Litewskim najmłodsi wezmą udział w różnego rodzaju animacjach i grach integracyjnych, pojawi się także mini plac zabaw oraz dmuchane zjeżdżalnie i zamki. Nie zabraknie konkursów na wesoło, wyzwań fizycznych czy zawodów drużynowych. W programie również warsztaty dla całych rodzin m.in. wspólne tworzenie wiatraków, malowanie twarzy, warsztaty sitodruku na torbach. Na wszystkich będzie również czekała kolorowa wata cukrowa.

📷 Matejko Photo Challenge | plac Łokietka, przed Ratuszem
godz. 12:00-17:00

Nie zapominamy, że w tym roku świętujemy 450-lecie Unii Lubelskiej – rocznicę zawarcia wielkiego dzieła naszych przodków, które dało początek potężnej Rzeczypospolitej Obojga Narodów Polski i Litwy. Zapraszamy więc mieszkańców do wspólnej zabawy z Poławiacze Pereł Improv Teatr. Każdy wraz z rodziną i przyjaciółmi, korzystając z rekwizytów i kostiumów, będzie mógł się wcielić w jedną z postaci z obrazu Jana Matejki Unia Lubelska.

👨‍👩‍👧‍👦 Piknik Obywatelski | plac Litewski
godz. 12:00-15:00

Na terenach zielonych, obok Wydziału Politologii UMCS zorganizowana zostanie przyjemna przestrzeń obywatelską z leżakami i animacjami dla dzieci. To świetna okazja, aby zapoznać się z koncepcjami tegorocznych projektów zgłoszonych w ramach Budżetu Obywatelskiego, dopytać o szczegóły, przekonać do któregoś z projektów lub pogratulować dobrego pomysłu. Zapraszamy osoby tworzące projekty, wszystkich zainteresowanych i rozważających głosowanie na tegoroczne projekty, zapraszamy mieszkańców i mieszkanki Lublina bez względu na wiek (można oddać głos nie ukończywszy nawet roku), dla każdego znajdzie się coś przyjemnego.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny

Organizatorzy:

  • Centrum Kultury w Lublinie
  • Miasto Lublin