W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Premiera online - Spektakl "Jest nasTroje"

Premiera online - Spektakl "Jest nasTroje"
21.10.202015:17

W przedostatni weekend października zapraszamy Was na wyjątkowy spektakl naszej stypendystki Adrianny Sawczak "Jest nasTroje". Już w najbliższą sobotę, o godzinie 17:00! Zgaście światła, odpalcie głośniki i bądźcie z Nami.

Transmisja na żywo odbędzie się na Facebooku ACK UMCS Chatka Żaka

Jedna relacja, trzy jej oblicza.
Jedno ciało, trzy osobowości.
Zbawca, Ofiara, Kat. Zamknięte w jednej osobie, próbującej pogodzić żyjące w niej oblicza.

Spektakl pt. „Jest nasTroje” oparty został o koncepcję Trójkąta dramatycznego (ang. drama triangle) opracowaną przez dr Stephena Karpman'a. Teoria ta, będąca często przedmiotem pracy psychoterapeutów, opisuje schemat zachowań polegających na przybieraniu w relacji z drugim człowiekiem odpowiednio ról Zbawcy, Ofiary i Kata. Wchodzenie w owe role jest działaniem nieświadomym i zautomatyzowanym.

Podczas spektaklu poznacie bohaterkę, która nieświadomie zbudowała relację ze swoim partnerem na fundamentach trójkąta dramatycznego. Z każdą kolejną minutą, zagłębiając się w tę relację, będziecie mogli odkryć schematy zachowań towarzyszące zarówno stronie inicjującej trójkąt, jak i osobie w nim będącej. I choć nasz spektakl opowiadać będzie o relacji pomiędzy kobietą a mężczyzną, bycie w trójkącie dramatycznym spotyka nas wszystkich, na różnych etapach naszego życia, w różnych relacjach, z różnymi ludźmi. Mniej lub bardziej świadomie, przynajmniej raz w życiu założyliśmy buty Zbawcy, Ofiary lub Kata i przemaszerowaliśmy w nich przez jakąś relację. Mógł być to sporadyczny krótki spacer, lub długodystansowa trasa trwająca lata. Może gdybyśmy wcześniej poznali tę teorię, nasze relacje byłyby bardziej świadome i zdrowsze?

Tego wieczora zrozumiecie jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą budowanie relacji opartych na trójkącie. Ostatecznie przeżyjecie razem z główną bohaterką jeden z najtrudniejszych procesów – proces uświadomienia wewnętrznego. Czy uda jej się przejąć kontrolę nad swoimi zachowaniami? Pozostanie w trójkącie czy rozpocznie etap świadomej pracy i podejmie próbę opuszczenia go? Historia zakończy się, czy dopiero rozpocznie?
______________________________________
DATA: 24 października 2020 roku o godz. 17:00
TRANSMISJA na Facebooku: ACK Chatka Żaka
______________________________________
Reżyseria i choreografia: Adrianna Sawczak
Tancerze: Grupa taneczna ZMYSŁ
Dźwięk i oświetlenie: Tomasz Masaniec
Spektakl realizowany jest w ramach stypendium Prezydenta Miasta Lublin, którego stypendystką jest Adrianna Sawczak.