W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Premiera płyty zespołu B6
26.09.201922:27

Już w przyszłym tygodniu premierę będzie miała płyta zespołu B6 , objęta Patronatem Miasta Lublin. 

Singlem promującym debiutancki album jest utwór "Obecność". Teledysk do niego został wyreżyserowany przez Marcina Wąsowskiego. Do współpracy zaproszono także aktorkę Krystynę Szydłowską, która jest główną postacią klipu. Na obrazku widać także członków zespołu. Realizacją teledysku zajął się Mikołaj Kołodziejczyk. Klip został zarejestrowany w Lublinie, dzięki uprzejmości takich miejsc jak: Hotel Victoria, Pożegnanie z Afryką, dom Państwa Laskowskich oraz sklep Koniczynka.

INFORMACJE O EPCE: 

EPka zawiera 4 utwory: ‘Akt własności’, ‘Obecność’, ‘Niepewność ‘ i ‘Okulary’.  Jest ona zbiorem historii łączących się w pewną opowieść, którą chcemy przekazać słuchaczom.  Zaczyna się od dynamicznego utworu „akt własności”, który wyraża złość i jednocześnie tęsknotę do drugiej osoby. Ma w sobie dużo emocji i żalu, które przeprowadzają słuchacza do drugiego utworu – „obecność”. Tutaj pojawia się szereg pytań o istnienie, o obecność kogoś bliskiego, ale nie jest to zupełnie określone czy mamy na myśli ukochaną osobę, rodzinę, znajomych czy postaci niefizyczne, a może jeszcze kogoś innego? Utwór ma charakter ballady i swoim klimatem potęguje nastrój do przemyśleń, można powiedzieć, że jest nieco mroczny i siejący niepokój ? Muzycznie narasta, prowadząc do końca utworu aż do kulminacji napięcia, gdzie ilość zadawanych pytań zwiększa się, a nadal brak na nie odpowiedzi. Następnie pojawia się „Niepewność”, która zasiewa więcej spokoju, nadal osadzona w klimacie refleksji, opowiada o tym, że każdy z nas miewa w swoim sercu uczucie niepewności o swoje życie, o to jak ono się dalej ułoży. Nie ma tu żalu, jest to raczej swego rodzaju oczyszczenie, poprzez podzielenie się i wyznanie tego strachu który jest wewnątrz każdego z nas. Utwór w klimacie balladowym, wybucha na końcu prowadząc do finału – „Okulary”. Tutaj natomiast zdecydowanie żywy nastrój od samego początku, aby zakończyć szereg rozważań podjętych we wcześniejszych utworach. Piosenka pełna dystansu i uśmiechu, mówiąca o tym, że to my sami mamy wpływ na to, jak patrzeć na różne sytuacje. Nasz sposób myślenia porównujemy do okularów, które mogą mieć filtry różnego koloru, w zależności od podejścia do życia. Zachęcamy tym samym do wybierania tych optymistycznych barw, puentując że „sam wybierasz kolor swój”. Na tym albumie pokazujemy swoją nostalgiczną stronę i utwory które zawierają przemyślenia zakorzenione w naszych sercach oraz chcieliśmy pokazać także kopniaka energetycznego ubranego w konkretne brzmienia.

Razem z wydaniem EPki zaplanowana została trasa koncertowa do różnych miast Polski. Trasę koncertową rozpocznie się w Puławach już 5go października. Następnie zespół odwiedzi takie miasta jak Ulan, Przemyśl, Warszawa, Katowice, Opole. Finał trasy zaplanowany jest w Lublinie. 

Premiera EPki będzie miała miejsce 30.09 w poniedziałek. Od tej pory będzie można ją zdobyć, poprzez kontakt mailowy , przez facebook'a oraz bezpośrednio po koncertach.