W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Premiera spektaklu "Naprawda"

Premiera spektaklu "Naprawda"
19.01.200922:06

24 stycznia odbędzie się premiera nowego spektaklu w Teatrz im. H. Ch. Andersena. "Naprawda" to autorski spektakl Bogusława Kierca, po raz pierwszy wystawiany na deskach teatru.
Rekomendacją niech będzie tekst samego autora: "Gdzie są teraz ci, bez których nie wyobrażaliśmy sobie życia, a - umarli. W niebie? W nie-niebie? W jakimś innym miejscu? Albo w nie-miejscu? W naszej bajce nazywa się ono Ogrodem Skrzydlatych Ludzi. Autor tej bajki wierzy, że teatr jest podobny do Ogrodu Skrzydlatych Ludzi, w którym wszystko dzieje się jakby we śnie, a - prawdziwie. Tak, jak poza teatrem. Prawie że już nie pamiętamy o tym, że autorzy bajek i baśni, które doskonale znają nawet rodzice i dziadkowie, od dawna przebywają w Ogrodzie Skrzydlatych Ludzi, a przecież wydają się naszymi dobrymi znajomymi. Bohater "Naprawdy", Lalun, który jest lalkarzem (sam sobie robi teatr lalek), spotyka się z tymi, do których tęsknił i próbuje z nimi zagrać baśń pamiętaną z dzieciństwa. Próba się "nie składa", ale sens baśni o trzech złotych włosach jakoś się wyjaśnia. Trzy złote nitki życia (schowane tam, gdzie trudno się spodziewać, by były) to: zdolność do prawdziwego kochania innych; umiejętność poznania sensu, więc - smaku życia, czyli - nadzieja; wiara, że to, co jest pozornie niemożliwe, okaże się możliwe, jeśli sami będziemy przejrzyści (rozjaśnieni od serca), czyli - prawdziwie kochający. Wtedy poczujemy, że coś nas unosi; coś takiego, jak miły sen o lataniu. Sen o dolatywaniu do tych, bez których nie wyobrażamy sobie życia. Gdziekolwiek są." Bogusław Kierc

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej