W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Premiera spektaklu "Trzej muszkieterowie"

Premiera spektaklu "Trzej muszkieterowie"
24.06.201022:52

Spektakl będzie pierwszą tego typu inscenizacją na Starym Mieście w Lublinie. To plenerowe widowisko z gatunku "płaszcza i szpady" - czyli konie, psy, fechtunki, kobiety w krynolinach. Adaptację tekstu sporządził Massimo Schuster, szwajcarski aktor i reżyser teatralny, a piosenki do niej dopisał polski tekściarz - Dariusz Czajkowski.
Kostiumy i oprawę dekoracji stworzył Maciej Chojnacki, a muzykę Marcin Patryka. Reżyserem spektaklu jest Arkadiusz Klucznik. W realizację projektu zaangażowanych jest aż sześć instytucji: Teatr im. Ch. H. Andersena, Teatr Muzyczny w Lublinie, Teatr "Provisorium", Kompania "Teatr", Lubelski Teatr Tańca oraz Grupa Teatru Improwizacji NO POTATOES. Premiera odbędzie się 26 czerwca o godz. 21, na Dziedzińcu Archiwum Państwowego w Lublinie. Spektakl wystawiany będzie także 27 czerwca, 3 i 4 lipca oraz 14 i 15 sierpnia.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane