W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Prezydent Lublina uhonorował Tomasza Pietrasiewicza i Teatr NN Medalami 700-lecia

Prezydent Lublina uhonorował Tomasza Pietrasiewicza i Teatr NN Medalami 700-lecia
17.03.201720:01

Prezydent Miasta Lublin dr Krzysztof Żuk podczas wczorajszych obchodów 75. rocznicy likwidacji getta na Podzamczu w Lublinie przyznał Medale 700-lecia Tomaszowi Pietrasiewiczowi i Ośrodkowi „Brama Grodzka - Teatr NN”.

Z rąk prezydenta medale odebrał dyrektor Ośrodka, Tomasz Pietrasiewicz, podczas otwarcia instalacji „Nie/pamięć miejsca” na lubelskim Umschlagplatzu. Wcześniej prezydent Krzysztof Żuk przeszedł wraz z uczniami lubelskich szkół i mieszkańcami Lublina Szlakiem Pamięci „Lublin. Pamięć Zagłady ”.

Medale zostały przyznane "w dowód uznania za wkład i zaangażowanie w rozwój Miasta oraz zasługi na rzecz jego Mieszkańców z podziękowaniem za podejmowanie działań inspirujących przyszłość i kształtujących tożsamość lokalną Lublina".

Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN”, którego twórcą i dyrektorem jest Tomasz Pietrasiewicz, od 26 lat działa na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego i edukacji. Jego działania nawiązują do symbolicznego i historycznego znaczenia siedziby Ośrodka - Bramy Grodzkiej, dawniej będącej przejściem pomiędzy miastem chrześcijańskim i żydowskim, jak również do po łożenia Lublina w miejscu spotkania kultur, tradycji i religii. Częścią Ośrodka są Dom Słów oraz Lubelska Trasa Podziemna.