W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Propozycje na weekend
20.05.201114:38

Ten weekend obfituje w wydarzenia kulturalne z wyjątkową mocą. Finisz dwóch dużych festiwali, "KODY" i "Pleśń z oczu", przyniesie mnóstwo interesujących koncertów, spektakli, projekcji filmowych oraz spotkań z artystami. Bogaty program przygotowała jak zwykle "Tektura". Swoje stałe spektakle pokażą lubelskie teatry.
Oto co polecamy szczególnej uwadze: III Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY: ostatnie dwa dni festiwalu to m. in. koncert Ivy Bittovej, Leszka Możdżera i Jacka Kochana oraz „Dj i dama” Evelyn Glennie, Philip Smith & DJ Yoda; koncert zespołu Čači Vorba; koncert Xabiera Erkizii, Philipa Mintona, Susie Ibarra, Ikue Mori, Sylvie Courvoisier. Oprócz tego codziennie wieczorem afterparty w Klubie Festiwalowym w Czarnej Owcy. II Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Pleśń z oczu”: kilkanaście spektakli teatrów studenckich a wieczorami afterparty w Klubie festiwalowym w Scenie Opium. Przestrzeń Inicjatyw Twórczych "Tektura": piątkowa noc to całonocne oglądanie starych polskich bajek pod szyldem "Kartony z Tektury"; w sobotę odbędzie się "Wymiana party" - będzie można zamienić to czego nie potrzebujemy na to co oferuje ktoś inny; także w sobotę zagra zespół 10000 Szelek, który zilustruje dźwiękowo film „Berlin” z 1927 r.; a w niedzielę kolejny koncert z cyklu D.I.Y Gig, tym razem zagrają zespoły Del Ray i Mara Jade. Dni Kultury Studenckiej: szereg koncertów, imprez i akcji przygotowanych przez lubelski uczelnie. Wernisaże: piątkowy wieczór to tradycyjnie czas otwarcia licznych ekspozycji. Zapraszają na nie m. in.: Galeria Biała, Dom Kultury LSM, Galeria ATU, Galeria Lipowa 13. Spektakle: będzie można zobaczyć spektakle teatrów: Lubelskiego Teatru Tańca, Teatru im. Juliusza Osterwy, Teatru Provisorium i Kompanii Teatr. Koncerty: zapraszają m. in.: Cax Mafe - zagra zespół Mohipisian, Muszla koncertowa w Ogrodzie Saskim - w sobotę koncert "Lublin In Rock cz. 2" a w niedzielę Yegor Zabelov Trio zagra na żywo do filmu "Golem".

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane