W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Przedostatnie słuchowisko Radia Lublin
09.09.202010:53

Radio Lublin zaprasza do wysłuchania przedostatniego, czwartego z cyklu słuchowisk realizowanych w ramach projektu „Okno teatru wyobraźni” - „Jestem zabójcą”. W poniedziałek, 14 września o godz. 18.00 w Studiu im. Budki Suflera będą Państwo mogli na żywo obserwować nagranie słuchowiska.

W najbliższym tygodniu organizatorzy zaproponujują słuchaczom i widzom komedię Aleksandra hrabiego Fredry, w której do banalnej na pozór historii miłosnej dołącza strzelba na „drobniutki śrut”. Znakomici aktorzy lubelskich scen i świetny tekst - to gwarancja dobrej zabawy. Za adaptację radiową i reżyserię odpowiada Małgorzata Żurakowska, akustycznie zrealizuje je Jarosław Gołofit, oprawę świetlną zapewni Mateusz Sobolewski, streaming zrealizuje Michał Kostecki. Muzykę - wykonywaną na żywo - skomponował Bartłomiej Abramowicz.

Radio Lublin zaprasza także na streaming na www.radio.lublin.pl na profilu Facebookowym i radiowym kanale YouTube. W kolejny poniedziałek (21 września) pojawi się również plik ze zgranym słuchowiskiem i film dokumentujący pracę nad nim.

Organizatorzy zapewniają tłumaczenie słuchowiska na PJM, a wykorzystanie rozwiązań technologicznych umożliwi korzystanie z materiałów i nagrań w czasie zadania osobom

z dysfunkcją wzroku.

Projekt został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.