W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Przygotowania do premiery w Teatrze Andersena

Przygotowania do premiery w Teatrze Andersena
14.11.201912:18

W Teatrze im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie trwają ostatnie przygotowania do obchodów 65 urodzin teatru, które rozpoczynają się w tę sobotę 16 listopada 2019r. 
Jednym z punktów programu i zarazem wydarzeniem wieńczącym dwutygodniowe obchody urodzin jest premiera spektaklu Jędrzeja Piaskowskiego i Huberta Sulimy "Historia naturalna czyli o przedziwnych żyjątkach".
 

Jędrzej Piaskowski, Hubert Sulima oraz Hanka Podraza odpowiedzialna za projekty scenografii i kostiumów współpracowali już z lubelskim Teatrem im. Juliusza Osterwy przy realizacji spektaklu "Trzy Siostry" Antona Czechowa. Tym razem, przed młodymi artystami nowe wyzwanie stworzenia spektaklu dla młodego widza. Będzie to ich pierwsze tego typu przedsięwzięcie. Jędrzej i Hubert to duet znany głównie ze współczesnej dramaturgii. Na pewno pamiętamy ich głośny spektakl "Jezus" wystawiany w Teatrze Nowym w Warszawie i "Dawid jedzie do Izraela" w TR Warszawa.

"Historia naturalna czyli o przedziwnych żyjątkach" to spektakl dla widzów od 8 roku życia będzie baśniowym spotkaniem z niezwykłymi zwierzętami zamieszkującymi naszą planetę. Będziemy przyglądać się kulturom zwierząt i roślin, żeby zastanowić się nad tym, jak sami układamy nasze życie ze sobą, wśród przyjaciół, w rodzinie i szerzej w społeczeństwie. Bo czy na pewno jesteśmy we wszystkim najlepsi? Czy Ziemia to centrum wszechświata? Próbujemy zrozumieć jakiej lekcji mogą udzielić nam mniejsi i więksi współmieszkańcy naszej planety.  

Premiera| sobota, 30 listopada 2019 r. | g. 17:00 w Sali Andersena, II piętro Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, plac teatralny 1. 

Spektakl będzie grany także w dniach: 1 – 8 grudnia 2019r.