W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Przyznano nagrody w konkursie „Europa w Lublinie. Lublin w Europie”

10.05.201813:56

9 maja 2018 r. w sali obrad Rady Miasta odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i nagród dla uczestników i laureatów konkursu "Europa w Lublinie. Lublin w Europie".

Konkurs, którego organizatorem było Miasto Lublin, skierowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych z Lublina. Przedmiotem konkursu było przygotowanie prac ukazujących wpływ Lublina i jego mieszkańców na historię i kulturę Europy oraz/lub wpływ europejskich wartości, kultury i tradycji na życie społeczne i kulturowe naszego miasta. Nagrodą w konkursie jest 4-dniowy zorganizowany wyjazd zwycięskich zespołów do Strasburga.

Do udziału w konkursie zgłoszono 9 projektów z 6 szkół:

  • I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Lublinie;
  • Prywatnego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. I. J. Paderewskiego w Lublinie;
  • III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej,
  • Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie;
  • XXX Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Twardowskiego w Lublinie;
  • Zespołu Szkół Ekonomicznych im. A.i J. Vetterów w Lublinie.

Komisja Konkursowa jednogłośnie postanowiła przyznać nagrodę w Konkursie dwóm projektom z najwyższą ilością punktów. Laureatami konkursu zostały:

  • III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej w Lublinie, projekt: Europa w Lublinie. Lublin w Europie – 130 pkt.
  • Prywatne Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego w Lublinie, projekt: Wielokulturowość Lublina – jej wpływ na wizerunek, rozwój miasta – 127 pkt.

Z uwagi na wysoką jakość artystyczną Komisja Konkursu postanowiła również przyznać wyróżnienie dla Zespołu Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów w Lublinie za projekt „Europa to my” (projekt otrzymał 123 pkt.). Decyzją Pana Prezydenta również wyróżnionemu zespołowi przyznano nagrodę jaką jest 4-dniowy wyjazd wraz z nauczycielem do Strasburga. Koszty wyjazdu do Strasburga pokrywane są ze środków Nagrody Europy, którą Miasto Lublin otrzymało w 2017 r.

Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy a zwycięskim zespołom serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania zwycięskich prac:
 

 

 

 

Wydarzenia polecane