W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Radio Lublin zaprasza!
19.11.202009:15

Radio Lublin zaprasza na dwa wydarzenia: spotkanie z Ewą Winnicką w ramach cyklu Kryminalne czwartki oraz koncert Popkultury, będący częścią serii w Nie tylko rock’n’roll. 

  • 19 listopada, godz. 18.00, Studio im. Budki Suflera, w cyklu Kryminalne czwartki w Lublinie spotkanie z Ewą Winnicką

Ewa Winnicka studiowała dziennikarstwo i amerykanistykę, ale zanim ją skończyła – trafiła do działu reportażu „ Gazety Wyborczej”. Współpracuje także z „Polityką”. Autorka kilku książek reporterskich. Zajmuje się sprawami społecznymi, zwłaszcza polityką wobec dysfunkcyjnych rodzin i ochroną dzieci (Był sobie chłopczyk, Głosy. Co się zdarzyło na wyspie Jersey – wspólnie z Dionisiosem Sturisem). Pisze także reportaże zagraniczne (Londyńczycy, Angole) . Trzykrotna laureatka nagrody Grand Press. Za książkę otrzymała Kryształową Kartę Polskiego Reportażu. Milionerka. Zagadka Barbary Piaseckiej-Johnson

Władcy strachu. Przemoc w sierocińcach i przełamywanie zmowy milczenia (wspólnie z Dionisiosem Sturisem) - w lutym 2008 roku pod schodami Haut de la Garenne, największego sierocińca na Jersey, dr Julie Roberts znalazła niewielki przedmiot. Antropolożka uznała po wstępnej analizie, że jest to fragment dziecięcej czaszki. Od miesiąca na terenie dawnego sierocińca poszukiwano dowodów na zbrodnie popełniane na dzieciach. Tego dnia rozpętało się prawdziwe piekło.Nie dało się już dłużej ukrywać faktu, że sierocińce na Jersey były terenem łowów dla pedofilów. Śledczy ze zdumieniem odkrywali siatkę powiązań i przestępstw, które milcząco aprobowała cała wyspa.

Dwoje wybitnych reportażystów odkrywa prawdę o przestępstwach w sierocińcach. Ewa Winnicka i Dionisios Sturis próbują odpowiedzieć na pytanie, jak to możliwe, że w XXI wieku nadal istnieją miejsca, w których panuje milczące przyzwolenie na zło. Śledzą wzajemne zależności, układy oraz pokazują bohaterską walkę tych, którzy sprawili, że mechanizm zła zaczął się kruszyć.

 

  • 20 listopada, godz. 19.00, Studio im. Budki Suflera, w cyklu Nie tylko rock’n’roll koncert Popkultury.

​Koncert odbędzie się wyłącznie w formie online. Transmisja na antenie Radia Lublin. Streaming na www.radio.lublin.pl; profilu Radia Lublin na Facebooku i radiowym kanale YouTube.

Popkultura zagra na żywo piosenki z najnowszego albumu Miłość Zdrada, bo właśnie tak nazywa się produkcja warszawskiego zespołu, opisująca cały przekrój emocji, jakie pojawiają się w relacji miłosnej. Fascynacja, pożądanie i spełnienie, ale i tęsknota, lęk, ból . Skrajne i często przeciwstawne uczucia przepełniają to wydawnictwo na wskroś.
Energetyczne piosenki, o charakterystycznym brzmieniu lat osiemdziesiątych doskonale sprawdzają się na koncertach. Już przy promocji pierwszego tytułowego singla Miłość Zdrada zespół potwierdził inspirację stylistyką New Romantic oraz muzyką nowofalową. Trzeba przyznać, że zarówno muzycznie jak i tekstowo Popkultura wysyła w świat bardzo spójny przekaz.

Popkultura to:

  • Maciek Olbrych - wokale, klawisze, okazjonalne gitary
  • Paweł Radziszewski - gitary, samplery, komputery
  • Paweł Krulikowski - basy, moogi i inne syntezatory
  • Bartek Malik - bębny, loopy i perkusjonalia

Bardzo się cieszymy na to spotkanie ze słuchaczami. Koncerty radiowe mają w sobie coś magicznego, taką niesamowitą intymność. Oprócz piosenek z naszej najnowszej płyty zagramy też kilka niespodzianek. Bądźcie wtedy z nam. Do usłyszenia!
Maciek Olbrych

Kolejne imprezy w Radiu Lublin:

5 grudnia, godz. 19.00, Studio im. Budki Suflera – Nie tylko rock’n’roll, koncert Iwony Skwarek i Michała Trzpioły
8 grudnia, godz. 18.00, Studio im. Budki Suflera – Na własne uszy, spotkanie z Waldemarem, Modestowiczem
12 grudnia, godz. 19.00, Studio im. Budki Suflera – Nie tylko rock’n’roll, koncert Głosy Miasta