W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

#RazemByć Akademickiego Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka"

#RazemByć Akademickiego Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka"
14.04.202000:33

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego projektu #RazemByć Akademickiego Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka". W mediach społecznościowych Chatki Żaka pojawiła się nowa odsłona utworu Zbigniewa Wodeckiego, “Nauczymy się żyć obok siebie” w aranżacji Tomasza Momota.Od ponad pół wieku Chatka Żaka to miejsce, gdzie wspólnie tworzymy kulturę studencką. Jak powiedział Lew Tołstoj: Muzyka jest stenografią uczuć.

Dlatego też postanowiliśmy w tym trudnym czasie izolacji wysłać mieszkańcom Lublina wyjątkowe dźwięki i słowa. Czujemy, że przesłanie tego wzruszającego utworu jest bardzo aktualne, szczególnie w okresie kwarantanny. Umiemy żyć obok zła. Nie widzieć krzywd ani łez, ani biedy. Tysiące spraw każdy ma. A przecież nikt czasu nie da na kredyt. Wierzymy, że właśnie tak powinniśmy wykorzystywać dany nam czas i jako jednostka kulturalna tworzyć to, co pozwoli ludziom choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości i skłoni do refleksji nad relacjami z drugim człowiekiem. Uważamy, że utwór Zbigniewa Wodeckiego ma potężną moc i dotrze do serc odbiorców. Ziemia jest globalną wioską. Tym bardziej więc się uda nam!

 


Projekt został zrealizowany przez zespół ACK UMCS Chatka Żaka we współpracy z artystami z Instytutu Muzyki Wydziału Artystycznego UMCS oraz Chórem Akademickim UMCS im. Jadwigi Czerwińskiej.

W teledysku usłyszą Państwo wokal Natalii Wilk oraz studentów – chórzystów pod dyrekcją Urszuli Bobryk i przy współpracy Mileny Wnuk. Pojawią się również instrumenty – pianino (Tomasz Momot), flet (Milena Wnuk), tamburyn (Julia Małyska) i grzechotka (Martyna Tudryn). Nad koncepcją filmową i nagraniem czuwała Magdalena Markiewicz i Maciej Lachowicz, a nad realizacją dźwięku – Włodzimierz Surdacki.

Działanie wsparła również Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego.