W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Rodzinne warsztaty z Polskiego Języka Migowego

19.02.202001:30

Fundacja Inside Out zaprasza na Rodzinne warsztaty z Polskiego Języka Migowego. Warsztaty odbędą się w dniach 2, 9, 16, 23, 30 marca 6, 20, 27 kwietnia (poniedziałki) w godz. 16.30-18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 38 w Lublinie (ul. Relaksowa 25). Udział w warsztatach jest bezpłatny, obowiązują zapisy. 

Podczas zajęć z Polskiego Języka Migowego dzieci i rodzice dowiedzą się więcej o świecie osób Głuchych i świecie ciszy. Dzięki zabawom angażującym dzieci i rodziców uczestnicy nauczą się podstawowych słów z PJM i sposobów komunikacji oraz nauczą się wykorzystać i odczytywać przestrzeń w rozmowie.  Język Migowy rozwija sprawność manualną, koordynację wzrokowo-ruchowa, a dla nieśmiałych dzieci jest szansą przełamania się. 

Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 5-10 lat wraz z opiekunami.

Prowadzenie: Aleksandra Palacz - jest osobą niesłyszącą dwujęzyczną, ma głuchych rodziców, posługuje się biegle językiem migowym. Z zawodu jest grafikiem komputerowym. Uwielbia dobre i sensowne książki, muzykę, podróżowanie i poznawanie kultur innych państw.
Wioletta Stępniak – jest głucha od urodzenia, czyta z ruchu warg i mówi płynnie. Prowadzi kursy z języka migowego od wielu lat. Zawodowo zajmuje się tatuażami oraz introligatornią. Skończyła pedagogikę na KUL. 

Kurs jest bezpłatny, obowiązują zapisy w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 38 w Lublinie (stacjonarnie lub telefonicznie - 81 311 01 12).
Biblioteka przystosowana do przyjęcia osób niepełnosprawnych (dostępna toaleta). Brak możliwości podjechania czy zaparkowania auta pod budynkiem.
Projekt zrealizowany w ramach projektu Dom Zmysłów dzięki wsparciu Miasta Lublin, w ramach projektu Dzielnice Kultury. 
Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Inside Out. 

Powiązane:

Fundacja Inside Out