W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Rusza nowy sezon Przestrzeni Sztuki Taniec

Rusza nowy sezon Przestrzeni Sztuki Taniec
10.06.202423:46

Pierwszymi spektaklami, które zobaczymy w nowym sezonie Przestrzeni Sztuki Taniec będą prezentacje choreografów dobrze znanych lubelskiej publiczności: Pawła Grali oraz Dominiki Wiak.

Spektakl „Odwilż” z choreografią Pawła Grali jest podróżą do wnętrza człowieka i próbą zwrócenia się ku podświadomości. Nasze ciała są naszą materialną wersją i potrafią odzwierciedlać prawdę o nas, zarówno tę uświadomioną jak i ukrytą pod powierzchnią, niedostępną dla umysłu. Dlatego to właśnie cielesność, ruch i obraz są tutaj głównymi środkami wyrazu. Jednocześnie spektakl tworzy przestrzeń i sposobność dla widza do współuczestniczenia w tej podróży.

Z kolei „MISSPIECE” Dominiki Wiak to osobisty proces szukania własnego głosu i własnego miejsca w świecie zdefiniowanych ról społecznych, binarnych podziałów, tworzonych przez mężczyzn masterpieces. Spektakl to odkrywanie emancypacyjnego potencjału w muzyce house – przestrzeni manifestacji kobiecego głosu oraz w ciele – będącym w ciągłym ruchu, tworzącym i przetwarzającym. 

Bilety dostępne są w kasie CK oraz sprzedaży online.

Przestrzenie Sztuki Taniec: Odwilż / 14 czerwca, godz. 19:00 / Sala Czarna
Przestrzenie Sztuki Taniec: MISSPIECE / 15 czerwca, godz. 19:00 / Sala Czarna

Zadania finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Przestrzenie Sztuki, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca . Lokalnym Operatorem Programu Przestrzenie Sztuki Taniec jest Centrum Kultury w Lublinie.