W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Rusza otwarty nabór projektów do Nocy Kultury 2019

27.01.201916:04

W nocy z 1 na 2 czerwca 2019 r. odbędzie się trzynasta lubelska Noc Kultury. Właśnie rusza otwarty nabór projektów. Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają wszystkich zainteresowanych – niezrzeszonych mieszkańców Lublina (każdego z osobna, również tych niepełnoletnich), przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe oraz instytucje do przygotowania czegoś specjalnego i premierowego właśnie na to niezwykłe święto Lublina. Będziemy wspólnie tworzyć MiastOpowieść.

Lublin jest opowieścią, którą czytamy od ponad siedmiuset lat. Bardzo się cieszę, że Noc Kultury również jest częścią tej historii. Chcemy się do tego odnieść, dlatego mottem tegorocznej edycji jest MiastOpowieść. Zapraszamy Czytelników do wyjątkowej lektury miasta. Noc Kultury jest opartą na wyobraźni wędrówką po Lublinie. To czytelnik wybiera kolejność czytanych rozdziałów, więc ma wpływ na dalszą akcję i to on decyduje, gdzie i kiedy się ona zakończy – opowiada o tegorocznej edycji Nocy Kultury Joanna Wawiórka-Kamieniecka, dyrektor wydarzenia.

Przed nami wielowątkowa fabuła i kilka zapierających dech w piersiach rozdziałów. Pojawi się wielu bohaterów, liczne dialogi, zwroty akcji i opisy natury, nie zabraknie retrospekcji i humoru. Warsztaty Kultury w Lublinie przygotowują własne premierowe produkcje na to wydarzenie, ale wiele zależy też od tego, co przedstawią w otwartym naborze mieszkańcy Lublina, artyści i animatorzy kultury.

Otwarty nabór rusza już dziś. Warsztaty Kultury w Lublinie czekają na zgłoszenia do 10 lutego 2019 włącznie. Pomysły można przesyłać za pośrednictwem formularza on-line dostępnego na stronie www.nockultury.pl

Warto zapoznać się też z kryteriami, według których zostaną ocenione wszystkie zgłoszenia. W kontekście hasła przewodniego istotne będzie przede wszystkim połączenie takich terminów jak miasto, opowieść, historia, słowo, druk. Zapraszamy do przygotowania projektów dotyczących miasta, ze szczególnym uwzględnieniem jubileuszu 450 lat Unii Lubelskiej. Kreatywność również jest tu słowem kluczem. Uwagę Zespołu Nocy Kultury zdecydowanie zwrócą wydarzenia premierowe. Warto pomyśleć o wykorzystaniu przestrzeni publicznej. Działania odbywające się poza siedzibą organizatora, w otwartej przestrzeni miasta, cieszą się wśród uczestników największą popularnością. Warto zastanowić się także jak zaangażować odbiorców, wejść z nimi w interakcję i włączyć ich w swoje działania. 

Zgłoszone projekty zostaną zweryfikowane pod kątem możliwości ich realizacji i bezpieczeństwa uczestników festiwalu. Najpóźniej 25 lutego każdy z zainteresowanych zostanie poinformowany drogą mailową lub telefoniczną o decyzji organizatora.

Noc Kultury
1/2 czerwca 2019
Lublin – Stare Miasto i Śródmieście

Powiązane:

Warsztaty Kultury
Warning: mkdir(): No such file or directory in /var/www/edito/lib/EditoError.php on line 358 Warning: chmod(): No such file or directory in /var/www/edito/lib/EditoError.php on line 359 Warning: fopen(gfx/_logs/error_01_d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e.xml): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/edito/lib/EditoError.php on line 380 Warning: mkdir(): No such file or directory in /var/www/edito/lib/EditoError.php on line 358 Warning: chmod(): No such file or directory in /var/www/edito/lib/EditoError.php on line 359 Warning: fopen(gfx/_logs/error_01_d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e.xml): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/edito/lib/EditoError.php on line 380