W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ruszył projekt Poznaj Piwnicę pod Fortuną

Ruszył projekt Poznaj Piwnicę pod Fortuną
15.10.202108:30

Stowarzyszenie Otwieracz wspólnie z Piwnicą pod Fortuną ( Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN" w Lublinie) oraz Miastem Lublin zadbają o dostępność Piwnicy pod Fortuną.

W ramach projektu powstaną tyflografiki, czyli materiały dotykowe dla osób z niepełnosprawnością wzroku, które pozwolą na zapoznanie się z przedstawionymi na 9 polichromiach obrazami i motywami.

Zostanie zrealizowany film z oprowadzania po Piwnicy pod Fortuną. W filmie zostanie wprowadzona audiodeskrypcja, napisy dla osób niesłyszących i słabosłyszących oraz tłumaczenie na polski język migowy.

Ponadto przeprowadzone zostanie 6 warsztatów dla mieszkańców i mieszkanek Lublina, w tym osób z niepełnosprawnościami, przybliżających historię Piwnicy pod Fortuną oraz tradycję i kulturę w Lublinie w tamtym okresie.

Piwnica pod Fortuną jest unikatowym i ważnym zabytkiem na mapie Lublina. Chcemy, by mogły ją zwiedzać, w miarę możliwości, także osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności. To niezwykle ważne, by dziedzictwo kulturowe było w równym stopniu dostępne dla wszystkich.

Michalina Broda, koordynatorka projektu

Projekt dofinansowano w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa – Wspólnie dla dziedzictwa.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej