W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

"Sąsiedzi" Festiwal Teatrów Europy Środkowej

"Sąsiedzi" Festiwal Teatrów Europy Środkowej
11.06.200709:29

Ideą główną tegorocznej, drugiej już edycji festiwalu jest, podobnie jak w roku ubiegłym, refleksja nad tożsamością Europy Środka - kręgu wyznaczonego przez Grupę Wyszehradzką oraz kraje jej najbliższe. ► pełny program festiwalu W tym roku jednak obszar ten oglądać będziemy przez w kontekście obrazu kobiety we współczesnej nam kulturze, szczególnie w tym właśnie kulturowym regionie.
"Zgodnie z założeniami regulaminu Festiwal podzielony będzie na trzy nurty – nurt główny poświęcony będzie wieloaspektowej refleksji na temat roli i miejsca kobiecości w nowej Europie i tu zaprosimy spektakle, które temat ten podejmują, bądź są głosem kobiety – artystki. Drugi nurt będzie wyróżniał charakter otwarty, plenerowy z wyraźnie zaznaczonym elementem miejskiej fiesty, nie będziemy w tym wypadku starali się definiować trudnych problemów, ale wyjść z teatrem na ulice i place, zdobyć widza poprzez fascynującą formę przekazu i element ludyczny. Trzeci nurt pozostanie nurtem dziecięcym, chcemy zaprosić dzieci i ich rodziców, zaproponować model teatru familijnego, pokazać ciekawe propozycje twórczości dla dzieci."

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej