W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Sąsiedzi po raz piąty w Lublinie

Sąsiedzi po raz piąty w Lublinie
11.06.201013:58

Piąta, jubileuszowa edycja Festiwalu Teatrów Europy Środkowej „Sąsiedzi” rozpoczyna się 14 czerwca. Główną inspiracją i tematem tegorocznego Festiwalu jest William Szekspir oraz zjawisko teatru elżbietańskiego - w swym kształcie niezwykle demokratycznego, otwartego na publiczność dość zwyczajną, również ludzi prostych.
Organizatorzy zapowiadają interesujące odczytania dzieł Szekspira oraz produkcje inspirowane wątkami jego dramatów. To właśnie one są tematem zasadniczym nurtu prezentowanego zarówno w salach teatralnych (Scena Prapremier InVitro - Już się ciebie nie boję, Otello!, Stowarzyszenie Pełna Kultura - Dwie historie miłosne, Teatr Lalek z Grodna - Sen nocy letniej, Teatr Lalek Banialuka - Król umiera, Malabar Hotel – Skrawki) jak i w namiocie cyrkowym,(Teatr Korez - 2, Kolega Mela Gibsona, Teatr Continuo - Finis Terrae, Teatr Anpu - Romeo i Julia) ale historie szekspirowskie pojawią się również w nurcie ulicznym i plenerowym (Brzeski Teatr Dramatu i Muzyki, - Romeo i Julia, Teatr Tulave – Hamlet, Teatr Decalage – TaBalada, Teatr Lalkowy z Żyliny – Otello, Teatr Voskresinnia - Spotkać Prospera). Dodatkowo przez dwa dni Festiwalu (16 i 17 czerwca) będzie można wziąć udział w niezwykłym projekcie autorstwa Piotra Chlipalskiego i Michała Mrozka. Uliczne Atelier to z jednej strony happening drugiej zaś rodzaj fotografii dokumentalnej – w którą zostają wciągnięci przypadkowi przechodnie i uczestnicy Festiwalu. Na zdjęciach artyści uwiecznią zarówno widzów Festiwalu jak i przypadkowych przechodniów. Projekt ten uchwycić ma człowieka takim, jakim w danej chwili jest. Organizatorami są Centrum Kultury w Lublinie oraz Towarzystwo Edukacji Kulturalnej w Lublinie. Festiwal Teatrów Europy Środkowej „Sąsiedzi” potrwa do 18 czerwca. Informacje o festiwalu tel. 81 53 603 18 e-mail: sasiedzi@ck.lublin.pl www.festiwal-sasiedzi.pl

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej