W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Scena Komedialnia - inauguracja 7 lutego w CK

05.02.202022:13

Zapraszamy na inaugurację sceny komediowej w Lublinie w najbliższy piątek 7 lutego o 20:00 w Piwnicy Centrum Kultury w Lublinie. Jako pierwsi wystąpią Poławiacze Pereł Improv Teatr. 

Komedialnia - scena komedii i impro w Centrum Kultury. W każdy piątkowy wieczór zobaczymy innego wykonawcę, prezentując przekrój gatunków komediowych.
Pomysładowcą i organizatorem jest Przemysław Buksiński, a współorganizatorami Centrum Kultury w Lublinie i Poławiacze Pereł Improv Teatr.


Scena Komedialnia to nowe miejsce spotkań z jedną  z najtrudniejszych form teatralnych na świecie - Komedią. Wszyscy lubimy się śmiać, uśmiechać, czarować dowcipami i wylewać łzy radości. Komedialnia to próba reaktywacji historycznego miejsca na Korcach w Lublinie. Sceny, która była szansą i alternatywą dla zawodowych aktorów, mogących zabłysnąć swoimi zdolnościami i wyznaczyć drogę kulturalnej komedii.
 

Historia sceny na Korcach: http://teatrnn.pl/leksykon/artykuly/sceny-budynki-i-miejsca-teatralne-w-lublinie/
Oficjalna strona Komedialni: https://www.facebook.com/scenakomedialnia/

Co zobaczymy w Komedialni:
Lublin jest jednym z pierwszych ośrodków improwizacji teatralnej w Polsce To właśnie tu w Centrum Kultury odbył się pierwszy profesjonalny warsztat i po warsztatowy spektakl improwizowany. Po wielu latach wędrówki improwizacja będzie miała własną scenę w miejscu, w którym zaczęła swój ogólnopolski żywot.
W programie znajdą się przede wszystkim pokazy i spektakle improv, w wykonaniu grup z całego kraju. Nie zabraknie edukacji i warsztatów teatralnych prowadzonych przez improwizatorów i zaproszonych do współpracy trenerów technik i metod teatralnych. Kolejnym pomysłem są komedie małoobsadowe tworzone „po godzinach” przez artystów i aktorów scen dramatycznych w Polsce. Farsy słowno-muzyczne. Krotochwile i autorskie produkcje historyczne m.in. grupy Poławiacze Pereł Improv Teatr z Lublina. Eksperymentem będą prezentacje spektakli dyplomowych szkół teatralnych.

Zapraszamy do  Komedialnii - scena komedii i impro w Centrum Kultury. W każdy piątkowy wieczór zobaczymy innego wykonawcę, prezentując przekrój gatunków komediowych.

Centrum Kultury w Lublinie
ul. Peowiaków 12
Każdy piątek, g.20:00

Kontakt do osoby odpowiedzialnej.

Przemysław Buksiński
 

WYDARZENIA LUTY

07.02 piątek, godz. 20:00
Inauguracja sceny: Poławiacze Pereł Improv Teatr


Na początku 2015 r. Przemysław Buksiński (człowiek, który improwizację sprowadził z Kanady do Polski) wraz z aktorami Łukaszem „Szampankiem” Szymankiem i Remigiuszem Jankowskim, Marcinem Wąsowskim i Michałem Łysiakiem z Kabaretu Świerszczychrząszcz oraz Mirkiem Urbanem – psychologiem, pasjonatem żonglerem - po raz pierwszy stanęli przed publicznością i korzystając z jej sugestii wykreowali wirtualny świat chwilowego i niepowtarzalnego teatru. Tak powstała grupa Poławiacze Pereł Improv.

Ich celem nie jest jednorazowy uśmiech wywołany szybkim żartem, czy łatwym dowcipem. Dążą do prawdy, do głębokiego przeżycia, do sytuacji w której widz przegląda się w wykreowanej spontanicznie scenie. Humor nie jest celem, jest jedynie środkiem dotarcia do tego co porusza, i co ważne.

Improwizacja, to zbiór kilkunastu reguł zachowania aktora na scenie.  Pozwala opowiadać historie, tworzyć postaci i relacje, kreować świat. Z jednej strony to technika. Z drugiej, to droga rozwoju nie tylko aktorskiego, lecz także osobistego. Poławiacze Pereł to dojrzali mężczyźni po trzydziestce. Ich doświadczenie życiowe oraz bogata przeszłość teatralna w połączeniu z impro, to doskonała mieszanka, która zapewnia widzom niezapomniane przeżycia. Spektakle Poławiaczy są każdorazowo eksperymentem, są wyzwaniem, są skokiem na „głęboką wodę”. Przed ich rozpoczęciem nikt (nawet aktorzy) nie wie co się wydarzy, jakie tematy zostaną poruszone, jakie historie opowiedziane i jakie tajemnice ujawnione? Scena i widownia powołują do życia bohaterów, bohaterowie mierzą się z problemami, rozwiązują je lub są nimi przygniatani. Wytwarza się energia, która spaja aktorów, łączy przestrzeń iluzji teatru z przestrzenią życia.
—scena improv —rozrywka —z udziałem publiczności -- eksperyment
Ceny biletów: 20 zł

14.02 piątek, godz. 20:00
Improv w mieście - Zakochani w impro


W walentynkowy wieczór zapraszamy na impro w wykonaniu grup z Lublina i całej Polski. W krótkich, miłosnych formach improwizowanych wystąpią lubelskie grupy: Dwa Słowa Teatr Improv, Innymi Słowy Impro, Teatr LUKLA, Impro Teatr Bezczelny, Poławiacze Pereł Improv Teatr.
—scena improv —rozrywka —z udziałem publiczności -- eksperyment
Ceny biletów: 20 zł

21.02 piątek, godz. 20:00
Komedialnia: Michał Lech - Innymi Słowy Teatr Improv

Wyjątkowy performance, gdzie jeden człowiek będzie próbował zmierzyć się z samym sobą. Jeden Improwizator. Jeden autorski format. Jedna scena. Lubelski improwizator Michał Lech, z pomocą publiczności stworzy serię scen, które wydarzą się tylko raz.  Nie zabraknie muzyki, nie zabraknie organiki, nie zabraknie dobrej zabawy.  Jesteście ciekawi jak to wyjdzie? Przyjdźcie na impro, a konkretnie – solo impro.
—- scena komediowa — impro — z udziałem publiczności
Ceny biletów: 8/10 zł

28.02 piątek, godz. 20:00
Adama Mickiewicza liryczna próba odnalezienia się w branży rozrywkowej / Wojciech Tremiszewski

Godzinny monodram o wieszczu narodowym — lekki, śmieszny, acz nieco też ckliwy i ze szczyptą rozdzierania duszy w stylu nowoczesno-romantycznym. Rodacy mówią, że jest to rozrywka inteligentna.
Adam Mickiewicz patrzy z niebios na dół, na swoich rodaków XXI wieku i uznaje, że brak w narodzie ducha.  A może po prostu tęskni za gorączką tworzenia i blichtrem popularności. Tak czy owak dogaduje się z Bogiem i schodzi na ziemski padół, by ponownie spróbować swych sił jako drogowskaz duchowy Polaków. Tym razem nie zamierza być tylko Poetą! Tym razem spróbuje swych sił jako Komik! Adam zdaje sobie sprawę, że poezja uległa przedawnieniu, więc porzuca trzynastozgłoskowca. Zatrudnia menadżera i za jego poradą bierze się za modny stand-up comedy. Będzie go uprawiał w klubach i w telewizji, nagra reklamę, wystąpi w talk show, talent show i w ogóle show. A między tym wszystkim będzie królował na bankietach z innymi celebrytami.
Czy jesteśmy gotowi na Wieszcza Reaktywację?! Jak Mickiewicz poradzi sobie z twardymi regułami showbiznesu? Jak zabrzmi jego stand-up o ziomkach z epoki romantyzmu? Czy będzie grał pod publikę, czy wzniesie się ponad nią?

Wojciech Tremiszewski – aktor, improwizator, autor. Członek niegdysiejszego kabaretu Limo, Warren ze "Spadkobierców", improwizator w min. W Gorącej Wodzie Kompani, Peleton, W Trzech Osobach, a ostatnio także Solo Impro (jego solowe improwizowanie można oglądać na youtubowym„Kanale Termosa”)
tekst, reżyseria i wykonanie: Wojciech Tremiszewski. 
—- scena komediowa —monodram na wesoło —alternatywna historia
Ceny biletów: 20 zł
 

Miejsce : Piwnice CK

Kasa czynna:

pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40
e-mail: