W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Seanse w Kinie CK na żywo od 5 marca!

Seanse w Kinie CK na żywo od 5 marca!
05.03.202107:32

5 marca ponownie spotkamy się na seansach w Kinie Centrum Kultury! W repertuarze znalazły się przedpremierowe pokazy najnowszych, długo wyczekiwanych filmów oraz tytuły, które miały zagościć na ekranie Kina CK w listopadzie ubiegłego roku.

Seanse na żywo zainauguruje oryginalny, poetycki film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” Mariusza Wilczyńskiego. Ta pełnometrażowa animacja zdobyła Złote Lwy dla najlepszego filmu na ubiegłorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Przedpremierowo zobaczymy nagrodzone na festiwalu Sundance „Proste rzeczy” w reżyserii Grzegorza Zaricznego.

Z kolei film „Na rauszu” oferuje znakomitą kreację Madsa Mikkelsena i okazję do refleksji: czy życie na ciągłym rauszu jest rzeczywiście przyjemniejsze. Misternie skomponowana i urzekająca swoim pięknem „Metamorfoza ptaków” to autobiograficzna, lecz niestroniąca od fikcji opowieść-wędrówka przez losy trzech pokoleń. Na dużym ekranie pojawi się także grecki kandydat do Oscara „Niepamięć”, który łączy w sobie absurdalny humor rodem z filmów Yorgosa Lanthimosa („Zabicie świętego jelenia”, „Faworyta”) i melancholię znaną z dzieł Charliego Kaufmana („Być jak John Malkovich”, „Anomalisa”).


Wśród pozostałych propozycji Kina CK znajdziemy film „Helmut Newton. Piękno i bestia”. To zaskakujący obraz wybitnego fotografa, który ujawniają pracujące z nim top modelki, gwiazdy i aktorki: Catherine Deneuve, Grace Jones, Charlotte Rampling, Isabella Rossellini czy Claudia Schiffer. Zobaczymy też film Emeralda Fenella „Obiecująca. Młoda. Kobieta.” z wyjątkową kreacją Carey Mulligan oraz trzymający w napięciu kina noir dramat „Słudzy”.

Bilety na seanse na żywo dostępne online i w kasie Centrum Kultury.