W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Setna rocznica urodzin Julii Hartwig. Odsłona pierwsza.

Setna rocznica urodzin Julii Hartwig. Odsłona pierwsza.
19.05.202114:40

Z okazji setnej rocznicy urodzin Julii Hartwig Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” we współpracy z Miastem Lublin, instytucjami i osobami prywatnymi zaplanował szereg działań mających na celu uczczenie poetki oraz przypomnienie jej związków z Lublinem.

Pierwsza odsłona wydarzeń odbędzie się na przełomie maja i czerwca.

26 maja 2021 roku
Audycja internetowa „Zapisane. Julia Hartwig”

Audycja internetowa „Zapisane. Julia Hartwig” podczas, której Jarosław Mikołajewski i Joanna Zętar będą rozmawiać o poetce.

Początek: 18:00
Transmisja on-line

Audycja będzie częścią wydarzeń Lubelskiej Sceny Poetyckiej, która będzie odbywać się w dniach 26-28 maja 2021 roku. Z okazji wydarzeń Lubelskiej Sceny Poetyckiej Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” wydał tom poezji Julii Hartwig „Koleżanki i inne wiersze lubelskie” w wyborze Poetki i Tomasza Pietrasiewicza, ze wstępem i pod redakcją Pawła Próchniaka. Prezentacja tomu odbędzie się podczas rozmowy „Lublin – Miasto Poezji” w dniu 27 maja.

9 czerwca 2021 roku
Salonik prasowy „PA.RY” on-line

Z okazji setnej rocznicy urodzin Julii Hartwig Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” przygotował specjalny numer gazety „PA.RA” w całości poświęcony Julii Hartwig i jej związkom z Lublinem. W numerze pojawią się artykuły dotyczące topografii miejsc związanych z poetką i jej rodziną, a także komiks i stałe rubryki: zdjęcie z historią, Słowa są wolne i felieton. Dodatkiem do „PA.RY” będzie „Wędrownik” śladami rodziny Hartwigów po Lublinie.

O specjalnym numerze „PA.RY” rozmawiać będą członkowie redakcji i zaproszeni do współtworzenia numeru specjalnego autorzy.

Początek: 18:00
Transmisja on-line

„Elegia lubelska”

W okresie od 26 maja do 9 czerwca w przestrzeni miasta, na podstopnicach schodów pojawią się fragmenty wiersza „Elegia lubelska” Julii Hartwig.

Antologia wierszy Julii Hartwig

Na kanale You Tube Bramy Grodzkiej zostaną opublikowane wybrane wiersze Julii Hartwig czytane przez pracowników Ośrodka i zaproszonych gości.

Więcej o setnej rocznicy urodzin Julii Hartwig na stronie internetowej: Teatr NN

Organizator: Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”
Patronat i współpraca: Córka Julii Hartwig i Artura Międzyrzeckiego, malarka Danielle Lehtinen
Partner: Miasto Lublin