W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Singiel "Kameleon" w ramach stypendium Prezydenta Pana Krzysztofa Żuka

Singiel "Kameleon" w ramach stypendium Prezydenta Pana Krzysztofa Żuka
04.11.202012:26

W miniony czwartek odbyła się premiera singla  “KAMELEON” zespołu B6. Utwór powstał w ramach stypendium Prezydenta Miasta Lublin.

ZESPÓŁ B6 Zespół powstał w 2017 roku w Lublinie. Jest to synteza czterech osobowości, z której powstał związek kompleksowy o muzycznych właściwościach. Przez dźwięki wyrażają swoje poglądy na świat i przekazują słuchaczom solidną dawkę emocji. Gatunkowo B6 to crossover pop-rock. 

B6 zadebiutowali na Ogólnopolskim Przeglądzie 'Krótkie Spięcie' w Siedlcach, gdzie zajęli 1. miejsce. Przez dwa lata zdążyli zagrać kilkadziesiąt koncertów w Polsce i wydać debiutanckie EP „Obecność”, które spotkało się z dobrym przyjęciem krytyki i słuchaczy. Ich singiel „Okulary” dotarł do 1. miejsca w notowaniu „Lublista” Polskiego Radia Lublin. Na swoim koncie mają wiele nagród na ogólnopolskich przeglądach zespołów rockowych. Przez dwa lata zdążyli zagrać kilkadziesiąt koncertów w Polsce. Występowali na jednej scenie z takimi zespołami jak Myslovitz, LemON czy TGD. Zagrali także w Studio Radiowej Trójki im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie oraz antenowy koncert w studio im. Budki Suflera Radia Lublin.

 

Przewodniczący jury - Mietek Jurecki, mówił o nich:

Powinni grać na największych festiwalach i pokazywać skromność prawdziwych artystów oraz prawdziwe umiejętności'; 'magia'; 'gdzie oni się uchowali?

Skład zespołu: Martyna Sabak - wokal Kuba Stasikowski - gitara Arek Borzęcki - bas Piotrek Karczewski – perkusja