W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Słodko-gorzki Festiwal Teatralny „Sąsiedzi”

Słodko-gorzki Festiwal Teatralny „Sąsiedzi”
12.06.201409:13

Już dziś, 12 czerwca rozpocznie się Słodko-gorzki Festiwal Teatralny „Sąsiedzi”. Po raz drugi przybierze on słodko-gorzki charakter. Od 2013 roku organizatorzy pragną przybliżać widzom dwa oblicza teatru – to radosne i to bolesne – oraz różnorodność tematów, jakimi zajmują się twórcy teatralni, a przez to pokazać złożoność świata. W festiwalowym menu znajdą się więc po raz
kolejny teatralne dania w dwóch smakach: Nurt „gorzki” jest poszukiwaniem odpowiedzi na pytania postawione w głównej idei festiwalu o istnienie poglądów różnicujących we współczesnym świecie, wartości tradycji i tożsamości. Nurt „słodki” to odwołanie do radosnej strony teatru. Chcemy pokazać spektakle będące dobrą rozrywką, pograniczem teatru i cyrku, teatrem muzycznym i tanecznym. Słodko-Gorzki Festiwal Teatralny „Sąsiedzi” jest dla nas wyjątkowym świętem, organizowanym szczególnie z myślą o wszystkich mieszkańcach Lubelszczyzny. Pragniemy, aby każdy Lublinianin mógł celebrować z nami to święto i zagłębić się w wyjątkowy, słodko-gorzki świat teatru. Właśnie dlatego Festiwal stanie się swoistym prezentem dla całej naszej widowni – na wszystkie wydarzenia wstęp będzie bezpłatny.