W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Sobota w galerii. Zwiedzanie wystawy z przewodnikiem

Sobota w galerii. Zwiedzanie wystawy z przewodnikiem
13.10.201607:20

Galeria Labirynt zaprasza na sobotnie oprowadzania po wystawie „Communis – renegocjacje wspólnoty”. To obszerna prezentacja prac na temat polskiej tożsamości narodowej, będąca próbą odpowiedzi na pytanie o to, czy jest możliwy dialog i zbudowanie prawdziwej wspólnoty, która nie wyklucza. Podczas oprowadzania przewodnik nie tylko ciekawie opowie o poszczególnych pracach, ale także chętnie odpowie na pytania widzów i porozmawia na temat wystawy. Oprowadzanie odbędzie się: 15, 22 i 29 października (soboty) o godz. 14.00.

Udział w oprowadzaniu jest bezpłatny, obowiązuje jednak rezerwacja miejsc. Zainteresowanych prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres: galeria@labirynt.com wraz ze wskazaniem wybranego terminu wydarzenia.

Wystawa „Communis – renegocjacje wspólnoty” koncentruje się na współczesnej polskiej tożsamości, w której religia i duchowość często wpływają na wyobrażenia o życiu wspólnoty. Jak piszą kuratorzy wystawy: Szymon Maliborski i Łukasz Mojsak – Naszym celem jest postawienie pytania: jak sztuka i różnego rodzaju doświadczenia rodzące się na styku działalności artystycznej i duchowości wchodzą w dialog ze wspólnotą, problematyzują jej wyobrażenia o sobie samej, rozszczelniają kategorie, w których postrzega ona świat.

Wystawa obejmuje prace artystów takich jak: Paweł Althamer, Przemysław Branas, Hubert Czerepok, Michał Dobrucki, Inicjatywa Pracownicza, Ada Karczmarczyk, Milena Korolczuk, KwieKulik, Małgorzata Malinowska/Kocur, Maria Olbrychtowicz, Zygmunt Piotrowski, Alicja Rogalska, Rozdzielczość Chleba, Daniel Rycharski, Jana Shostak, Łukasz Surowiec, Jerzy Bohdan Szumczyk, Stach Szumski, Piotr Wysocki. 

Wystawa jest czynna do 30.10.2016 (wt.-niedz., godz. 12.00-19.00). Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Powiązane:

Galeria Labirynt

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej