W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Spektakl Lubelskiego Teatru Tańca w Bukareszcie

29.09.201920:39

Już 10 października w Bukareszcie będzie miała miejsce prezentacja spektaklu „Stalking Paradise” Lubelskiego Teatru Tańca.

Wydarzenie jest częścią rozpoczętej 18 lipca kolejnej odsłony międzynarodowej trasy projektu „Terytoria choreografii – nowe szlaki awangardy”. Publiczność w sześciu miastach Europy Środkowo-Wschodniej m.in. w Pradze, Warszawie i Bukareszcie, będzie mogła zobaczyć najciekawsze prezentacje polskiego tańca współczesnego. 

„Terytoria choreografii – nowe szlaki awangardy” to wieloletni projekt prezentacji polskiego tańca współczesnego z udziałem najlepszych artystów, pedagogów i teoretyków tańca skupionych wokół Polskiej Platformy Tańca 2019. Zaplanowany na lata 2017–2022 projekt wypełniony jest spektaklami, warsztatami, spotkaniami i debatami w najbardziej aktywnych centrach tańca współczesnego w Europie Środkowej i Wschodniej, m.in. na Białorusi, Ukrainie, Słowacji, Węgrzech oraz w Gruzji, Armenii, Czechach, Słowenii, Serbii i Bułgarii. Projekt organizowany jest przez Instytut Adama Mickiewicza we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca, Centrum Kultury w Lublinie i Art Stations Foundation oraz lokalnymi partnerami z Europy Środkowo-Wschodniej. Jest częścią koordynowanego przez Instytut Adama Mickiewicza międzynarodowego programu kulturalnego, realizowanego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017–2022. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA. 

Dodatkowo 13 listopada 2019 w Lublinie (festiwal Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca) i 15 listopada 2019 w Krakowie (festiwal Rollercoaster. Kolekcjonerzy wrażeń) odbędzie się pokaz „Projekt Yanka Rudzka: Wielogłos”. W Lublinie w listopadzie podczas festiwalu zaprezentowana zostanie również instalacja ze spektaklu „Druga natura”.