W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkaj się w Lubiążu z Fundacją TEAM Teatrikon!

Spotkaj się w Lubiążu z Fundacją TEAM Teatrikon!
06.07.201620:13

Już w najbliższy weekend 7-9 lipca Fundacja TEAM Teatrikon będzie prezentowała środowisko animatorów, twórców i odbiorców kultury w Lublinie na arenie ogólnopolskiej podczas II NieKongresu Animatorów Kultury w Lubiążu. Pod namiotem w strefie 7 będzie przeprowadzać warsztaty, dyskusje i prezentacje. 

7 lipca
15:00-16:30 Warsztaty twórczego myślenia.

8 lipca
11:00-12:30 Dyskusja - "Miasto budowane w dialogu"
13:00-14:30 Prezentacja z dyskusją - "Kultura tworzona w oparciu o tożsamość miejsca"
15:00-16:30 Prezentacja - "Kultura szeroka, na przykładzie nowego cyrku"

9 lipca
11:00-12:30 Dyskusja: "Jak niedostatek finansowy można przekuć w dostatek kultury?"
13:00-14:30 Dyskusja: "Formalne i pozaformalne systemy kształcenia animatorów w Lublinie"
15:00-16:30 Dyskusja: "Czy w Lublinie i w Polsce istnieją szkoły animacji?"

W panelach dyskusyjnych strefy 7 wezmą udział zaproszeni goście. Pełen program z opisem poszczególnych wydarzeń można znaleźć na stronie: 
http://www.platformakultury.pl/artykuly/138718-strefa-7-lubelska-szkola-animacji-fundacja-team-teatrikon.html

Program strefy „Lubelska Szkoła Animacji?” został zbudowany w oparciu o dyskusję pod tym samym tytułem. W maju 2016 r. lubelscy animatorzy, artyści i akademicy starali się znaleźć odpowiedź na pytanie, co wyróżnia Lublin na tle innych środowisk kulturalnych w Polsce. Podczas NieKongresu, wspólnie z jego uczestnikami, chcemy kontynuować tę dyskusję. Będzie ona miała charakter nieformalny, gdzie głos każdego dyskutanta jest tak samo ważny, a granice pomiędzy panelistami, prowadzącymi, a uczestnikami nie istnieją. W namiocie strefy będą także eksponowane charakterystyczne instalacje wizualne autorstwa Jarosława Koziary, a odwiedzający będą mogli otrzymać materiały informacyjne i promocyjne Miasta Lublin.

Powiązane:

Fundacja Teatrikon