W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkania Akademii Obywatelskiej

Spotkania Akademii Obywatelskiej
10.02.200815:48

Już po razy czwarty Akademia Obywatelska zaprasza na cykl spotkań. Spotkania są otwarte, podzielone na miesięczne bloki tematyczne. Prawa człowieka - robimy Festiwal "Prawa człowieka w filmie”; Marzec '68 - rozmawiamy o przymusowych wyjazdach z Polski; polityka od kuchni - patrzymy władzy na ręce, tej lokalnej, lubelskiej; Miasto poezji - organizujemy ogólnopolski festiwal; mój Lublin - nasze reakcje na miasto, w którym żyjemy... To tylko niektóre z propozycji działań. Zapraszamy na spotkanie 14 lutego o godzinie 17 do Ośrodka "Brama Grodzka - Teatr NN”, ul. Grodzka 21.
Celem jest stworzenie platformy, dzięki której poprzez dyskusje, warsztaty, wizyty w różnych ważnych dla miasta miejscach oraz interaktywną stronę internetową będzie można spotkać innych, równie zaangażowanych ludzi, którzy dzieląc się swoimi doświadczeniami i pomysłami będą mogli w przyszłości tworzyć lepsze, trafiające do większej liczby odbiorców projekty. Z korzyścią dla całego miasta. Drugim, równie ważnym celem, jest wciągnięcie do działań społecznych ludzi dotąd będących jedynie biernymi odbiorcami. Oprócz umiejętności technicznych realizacji projektów czy pracy w zespole możecie nabyć podstawowe umiejętności społeczne związane z tolerancją, szacunkiem dla drugiego człowieka, odpowiedzialnością za lokalną społeczność. O jakości naszych działań niech zaświadczą zrealizowane dotąd projekty: wagon.lublin.pl, Śladami Singera, 13.12 - Rówieśnicy, "Lemel i Cypa”. Akademię Obywatelską tworzą ludzie, którzy poza zajęciami w szkołach, uczelniach, czy poza pracą zarobkową, postanowili robić coś ważnego. Są w różnym wieku. Pochodzą z różnych miejsc. Mają różne doświadczenia. W styczniu poznawaliśmy alternatywne metody edukacji. Spotykaliśmy się z ludźmi zakładającymi nowe szkoły, w których uczniów traktuje się poważnie. Projekt został współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Środki Przejściowe PL2005/017-488.01.01.01 Więcej na www.ao.lublin.pl Anna Dąbrowska

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane