W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkania z kulturą polską i ukraińską w ramach projektu "Dialog Kultur"

Spotkania z kulturą polską i ukraińską w ramach projektu "Dialog Kultur"
19.05.200916:55

Projekt ma na celu promowanie dialogu polsko-ukraińskiego na szczeblu kulturalnym, artystycznym i naukowym, oraz popularyzację kultury ukraińskiej w Polsce i kultury polskiej na Ukrainie.
To szczególnie ważna sprawa, w mieście takim jak Lublin - położonym niezwykle blisko granicy z Ukrainą, określającym się jako swoista "Brama Wschodu", ale w którym wiedza odnośnie naszego wschodniego sąsiada często nie wykracza poza stereotypy, a zainteresowanie kulturą i językiem nie jest wystarczająco szerokie. W ramach pierwszej edycji projektu odbędą się dwa spotkania: teatralne oraz medialne, na które zostali zaproszeni goście z Polski i Ukrainy, zajmujący się szczególnie tematyką transgraniczną. Będzie to szansa do dyskusji na temat różnic i podobieństw pomiędzy naszymi krajami i ich kulturami. Organizatorzy: Europejskie Kolegium Polskich i Ukraińskich Uniwersytetów Koło Naukowe Studentów Filologii Ukraińskiej UMCS Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Miasta Lublin

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane