W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie „Sztuka dla Widzów"

Spotkanie „Sztuka dla Widzów"
26.06.201209:34

Dziś o godz. 18:00 w Warsztatach Kultury odbędzie się spotkanie „Sztuka dla Widzów – wprowadzenie do koncepcji audience development, rozwój widowni dla kadry kultury”, które otwiera cykl działań wprowadzających metodykę pracy z publicznością przeznaczony dla profesjonalistów sektora kultury – szefów instytucji i organizacji pozarządowych, przedsiębiorstw kultury i kreatywnych, specjalistów ds. komunikacji, promocji i marketingu w kulturze oraz managerów projektów.
Spotkanie poprowadzi Paul Bogen, brytyjski ekspert w dziedzinie rozwoju widowni, manager kultury z trzydziestoletnim doświadczeniem. Projekt “Sztuka dla Widzów - upowszechnianie metod "rozwoju widowni" wśród kadry kultury” jest realizowany przez Fundacj Impact w partnerstwie z Instytutem Kultury Miejskiej (Gdańsk), Warsztatami Kultury (Lublin) oraz Fabryką Sztuki i Stowarzyszeniem Topografie (Łódź). Rozwój widowni (z ang. audience development) to metoda, sposób pracy organizacji kulturalnych skoncentrowany na ilościowym i jakościowym rozwoju publiczności. To znacznie więcej niż marketing sztuki, czy „sprzedaż wydarzeń“. To prowadzenie stałego dialogu z posiadaną publicznością i poszukiwanie sposobów nawiązania kontaktu z nową publicznością, to aktywizowanie społeczności wokół działań organizacji, budowanie relacji, animowanie i rozwijanie zainteresowań publiczności. Projekt “Sztuka dla Widzów - upowszechnianie metod "rozwoju widowni" wśród kadry kultury”: Organizacje zainteresowane tworzeniem własnych planów rozwoju widowni będą mogły wziąć udział w: - dwudniowych warsztatach “Od wizji przez misję do strategii” (wrzesień); - dwudniowych warsztatach “Budowanie strategii rozwoju publiczności” (listopad); - konsultacjach indywidualnych (listopad); - spotkaniu ewaluacyjnym (grudzień). Na zakończenie zostanie wydana publikacja prezentująca polskie dobre praktyki w zakresie pracy z publicznością (grudzień). Udział w projekcie jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa w części warsztatowej będzie wypełnienie kwestionariusza (dostępny od 1 lipca na stronie www.rozwojwidowni.pl. Liczba miejsc jest ograniczona. Spotkanie odbędzie się w języku angielskim. Organizatorzy zapewniają tłumaczenie.