W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Startuje YouthMediaLab Lublin 2016 vol. II

Startuje YouthMediaLab Lublin 2016 vol. II
14.09.201607:14

Uwaga lubelscy gimnazjaliści i licealiści! Interesujecie się nowoczesnymi technologiami? Kręcą Was media społecznościowe? Chcecie nauczyć się np. programowania w Arduino, obsługi drukarki 3D lub montażu filmów? Zapraszamy do udziału w cyklu bezpłatnych warsztatów YouthMediaLab Lublin. Nie zwlekajcie, rekrutacja trwa tylko do 2 października.

Projekt YouthMediaLab Lublin 2016 vol. II, organizowany przez Warsztaty Kultury, to cykl bezpłatnych warsztatów dla uczniów klas III gimnazjum oraz lubelskich licealistów. W trakcie 5 warsztatów uczestnicy uczestnicy będą mieli okazję poeksperymentować z nowoczesnym sprzętem, poznać od podszewki multimedia oraz stworzyć własny projekt „medialabowy” związany z Lublinem (do zwykorzystania np. w trakcie najbliższej Nocy Kultury). Na każdym kroku towarzyszyć będą im doświadczeni trenerzy, którzy nauczą obsługi przeróżnych „odjechanych” urządzeń, a także podzielą się doświadczeniami, które zdobyli w trakcie zeszłorocznej MediaLab Lublin Battle dla dorosłych.

Pierwsze zajęcia odbędą się już 6 października, a finał projektu zaplanowany jest na 23 listopada. Dokładny harmonogram znajdziecie TUTAJ. 

ZGŁOSZENIA
Warsztaty Kultury czekają na zgłoszenia do 2 października. Udział w programie mogą wziąć uczniowie z klas III gimnazjum oraz licealiści z Lublina. Można zgłaszać się indywidualnie lub grupowo, na przykład z przyjaciółmi. Wystarczy wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY dostępny na stroniewww.warsztatykultury.pl Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona. Udział bezpłatny.          

Czym są MediaLaby?    
Pierwszy MediaLab zorganizowano w 1985 r. na jednej z najlepszych politechnik na świecie – Massachusetts Institute of Technology (USA). W dużym uproszczeniu to forma warsztatów, na których spotykają się ludzie z bardzo różnymi specjalnościami, zarówno „technicznymi” (np. programiści, inżynierowie, projektanci), jak i „miękkimi” (np. artyści, animatorzy kultury, kulturoznawcy). Uczestnicy warsztatów wspólnie pracują nad projektem, który łączy najnowocześniejsze technologie z multimediami.
 
Więcej informacji na stronie www.warsztatykultury.pl