W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Strefa Innych Brzmień w październiku

Strefa Innych Brzmień w październiku
10.10.202118:15

W październikowej Strefie Innych Brzmień kosmiczne dźwięki oraz eksperymentalno-popowy zespół z Wrocławia. Warsztaty Kultury zapraszają na koncerty Voices of the Cosmos oraz Oxford Drama!

Voices of the Cosmos
Projekt stworzony przez dwóch artystów dźwięku: Rafała Iwańskiego (muzyka znanego z grup HATI, Kapital i Innercity Ensemble, solo występującego jako X-NAVI:ET) i Wojciecha Ziębę (szefa wydawnictwa muzycznego Beast Of Prey, solo występującego jako ELECTRIC URANUS) oraz przez Sebastiana Soberskiego, astronoma z Centrum Astronomii UMK w Toruniu i kierownika Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Grudziądzu. Obaj członkowie projektu odpowiedzialni za sferę dźwiękową mają duże doświadczenie w dziedzinie muzyki elektroakustycznej.

W ramach Voices Of The Cosmos wykorzystano oryginalne sygnały i dźwięki pochodzenia pozaziemskiego pozyskane za pośrednictwem radioteleskopów (pulsary, magnetosfery planet, Słońce, zorza polarna), nagrania archiwalne z misji kosmicznych i inne sygnały z przestrzeni kosmicznej.
Ścieżki instrumentalne wkomponowane w rytmy i tony „dźwięków kosmosu” są bogate sonorystycznie i stworzone przy użyciu instrumentów elektronicznych (zarówno cyfrowych, jak i analogowych) oraz rozmaitych obiektów akustycznych.
Jest to projekt unikatowy w Europie, a nawet na świecie, w którym wykorzystano oryginalne zapisy przestrzeni kosmicznej, między innymi z 32-metrowego toruńskiego radioteleskopu.

Kiedy: 14.października 2021, godz. 19.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, Grodzka 5a – sala widowiskowa
Wstęp wolny

 

Oxford Drama
Eksperymentalno-popowy zespół z Wrocławia, który odwiedzi Lublin w ramach trasy promującej ich najnowszy, trzeci w dorobku album „What’s The Deal With Time?”. Płyta została bardzo dobrze przyjęta zarówno w kraju, jak i za granicą, a jedną z pierwszych rozgłośni, na falach której zadebiutował singiel „Not My Friend” była amerykańska KCRW. Utwór został zaprezentowany w audycji Henry’ego Rollinsa z kultowego zespołu Black Flag. Rozpieszczał także uszy słuchaczy innej ważnej amerykańskiej rozgłośni – KEXP.

Jak przyznają sami muzycy, kluczowe dla nich są poczucie zgodności z brzmieniem (językiem, instrumentami, stylistyką), które najlepiej ich określa, oraz swoboda, jaką otrzymują od siebie nawzajem, bez próby naśladownictwa i wpisywania w czyjekolwiek oczekiwania. – Piszemy piosenki, jakie sami chcielibyśmy usłyszeć w radiu – mówią. Choć ich inspiracje nadal krążą wokół twórczości Kevina Parkera i Briana Wilsona, to upływające lata, gromadzone doświadczenia i odbyte podróże pozostawiły subtelny stempel na brzmieniu “What’s The Deal With Time?”. To muzyka, której bogate brzmienie obszyte zostało tekściarstwem najwyższej próby.

Oxford Drama wystąpi w składzie: Małgorzata Dryjańska – wokal, gitara, Marcin Mrówka – gitara, Anna Pašić – klawisze, chórki, Jakub Kutera – bas, Jarosław Zagrodny – perkusja

Kiedy: 15 października 2021, godz. 20.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, Grodzka 5a – sala widowiskowa
Wstęp wolny