W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Tańcz z Kaniorowcami” na Placu Litewskim

„Tańcz z Kaniorowcami” na Placu Litewskim
13.09.202311:27

Miasto Lublin zaprasza na taneczne spotkanie z Zespołem Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej. Będzie to okazja do zabawy, a także nauki polskich tańców ludowych. Wydarzenie „Tańcz z Kaniorowcami” odbywa się w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

– Piękne melodie i tańce od lat żywe w tradycji naszego regionu są wciąż doskonałym impulsem do zabawy i wspólnego spędzania czasu. W tym roku starsi oraz młodsi mieszkańcy i mieszkanki Lublina mieli kilkakrotnie możliwość wzięcia udziału w potańcówkach, jak również nauce organizowanej przez Kaniorowców. W najbliższą sobotę polecam ostatnie z tegorocznych spotkań na Placu Litewskim – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji, Pełnomocniczka Prezydenta ds. Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

„Tańcz z Kaniorowcami” to wydarzenie skierowane do mieszkańców Lublina i regionu. Jego celem jest nauka polskich tańców ludowych i narodowych oraz integracja międzypokoleniowa. Do wspólnej wesołej zabawy zaproszeni są wszyscy bez względu na wiek i niezależnie od posiadanych umiejętności tanecznych.

Wydarzenie wpisuje się w obchody jubileuszu 75-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej. 

Spotkanie z Zespołem odbędzie się w sobotę (16 września) od godz. 15.00 na Placu Litewskim.

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej