W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Taneczny Labirynt – jam taneczny, warsztaty tańca Shuffle, impreza

Taneczny Labirynt – jam taneczny, warsztaty tańca Shuffle, impreza
12.10.202319:17

Curort Vieniava w Galerii Labirynt to przestrzeń spotkań, imprez i twórczej wolności w charakterze open gallery. To miejsce tworzone przez młode osoby. Podczas dwutygodniowych turnusów rezydencyjnych w Curorcie, rezydenci i rezydentki wyłonieni w drodze otwartego naboru zapraszają lokalną społeczność do udziału w proponowanych aktywnościach wokół sztuki i nie tylko.
 
Przed nami Turnus III, który będzie roztańczony! Wszystko to za sprawą Oleksandry Orkushy, – tancerki, instruktorki tańca Shuffle w Lublinie. Każda osoba znajdzie coś dla siebie – bez względu na doświadczenie. W programie: jam taneczny, warsztaty tańca Shuffle, impreza, którą rozkręci lubelski DJ GTrix, a także warsztaty tańca Melbourne Shuffle i Jumpstyle. Wszystkie wydarzenia odbywają się w głównej siedzibie Galerii Labirynt przy ul. ks. J. Popiełuszki 5. Udział jest bezpłatny. Na warsztaty obowiązują zapisy przez formularze online.
 
Oleksandra Orkusha (ur. 1999 r. w Ukrainie) – absolwentka kierunku choreografia na Koledżu Kultury i Sztuk Pięknych im. Mykoły Leontowicza w Winnicy (Ukraina) oraz animacji kultury na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Animatorka kultury, instruktorka tańca, edukatorka, social media managerka.
 
Zawsze interesowały ją różne style taneczne. Od 4 lat tańczy w stylu shuffle. Jako jedyna w Lublinie prowadzi zajęcia shuffle dance. Brała udział w World Shuffle Competition 2021 oraz w zlocie shufflerów w Katowicach i Warszawie w 2023 r.

Harmonogram turnusowych wydarzeń

14.10 (sobota), godz. 20.00-22.00 Dance Your Style! – jam taneczny
 
Wydarzenie, o którym marzy każda osoba tańcząca! Ulubiona muzyka, ludzie, którzy kochają taniec oraz miejsce, w którym chce się eksperymentować i improwizować! Przyjdź potańczyć, pokazać swój styl, wymienić się doświadczeniem i inspiracją z innymi tancerzami i tancerkami. Dołącz do tworzenia playlisty! Wyślij przez formularz tytuły utworów muzycznych albo linki do tych, które chcesz usłyszeć, i do których chętnie zatańczysz w swoim stylu.
 
15.10 (niedziela), godz. 13.00-14.30 SHUFFLE DANCE – warsztaty tańca Shuffle (Cutting Shapes) 
 
Czy są w Lublinie jeszcze osoby, które nie wiedzą czym jest SHUFFLE DANCE? Jeśli właśnie Ty jesteś taką osobą, to Galeria Labirynt zaprasza na warsztaty SHUFFLE DANCE, a mianowicie Cutting Shapes  – jednego z wersji tego tańca. Na pewno kojarzysz ten taniec w świecących butach z filmików na YouTube, Instagramie czy TikToku! Jeśli chcesz nauczyć się tańczyć w ten sposób, załóż wygodne buty sportowe i przyjdź na warsztaty! Zapisy przez formularz. Prowadzenie: Oleksandra Orkusha (Sasha) – tancerka, instruktorka tańca Shuffle w Lublinie.
 
20.10 (piątek), godz. 21.00-1.00 Rave w Curorcie Vieniava – impreza
 
Impreza poświęcona kulturze Shuffle Dance. Jeśli tańczysz shuffle albo style pokrewne lub chcesz go odkryć dla siebie, to będzie idealna okazja! Nie szkodzi jeśli po raz pierwszy słyszysz o Shuffle Dance, przyjdź by poczuć klimat prawdziwego tanecznego rave’u.
 
Muzyka będzie tak dobra i hipnotyczna, że kompletnie stracisz poczucie czasu. O to zadba DJ GTrix – lubelski DJ, miłośnik szeroko pojętej elektroniki, zagra dla nas zarówno mainstream, jak i undergroundowe klimaty. Impreza, na której musisz być!
 
GTrix – lubelski DJ, miłośnik szeroko pojętej elektroniki. Za dekami od ponad 7 lat. Udziela się głównie w klimatach drum’n’bass, jungle i innych podobnych. Grał w wielu miejscach w Lublinie, a także w kilku innych miastach – Warszawie, Łodzi, Dęblinie i Puławach. Jego największym osiągnięciem jest udział na Bassriverze – dziennej scenie dnb towarzyszącej festiwalowi Audioriver w Płocku. Jako DJ od paru lat poszerza horyzonty i gra również inne gatunki, m.in. hip hop, house, techno, trance, hardcore. Nie dzieli muzyki na gatunki – udowodnił to na jednej z większych imprez w Lublinie, Bublin Jechane. Obecnie jest rezydentem klubu Underground Lublin, możecie usłyszeć od niego zarówno mainstream, jak i undergroundowe klimaty.
 
21.10 (sobota), g. 17.00-19.30 Melbourne Shuffle  – warsztaty tańca Melbourne Shuffle i Jumpstyle
 
Słuchasz techno, trance, house czy hardstyle, ale nie wiesz jak tańczyć do tych gatunków muzycznych? Spróbuj nauczyć się Melbourne Shuffle – tańca wywodzącego się z klubów nocnych miasta Melbourne w Australii, zapoczątkowanego w latach 80. Nie przegap okazji, aby nauczyć się nowego stylu na warsztatach Melbourne Shuffle w Lublinie! Zapisy przez formularz.
 
Prowadzenie: Konrad (Zygzak) – Zwycięzca turniejów Shuffle i Jumpstyle w Polsce i poza jej granicami. Członek teamu Ravenants w Warszawie, organizator Summer Shuffle Cup – największego polskiego turnieju shufflew ostatnich 4 latach.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane