W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Taniec w CK we wrześniu
12.09.202220:07

Początek jesieni w Centrum Kultury w Lublinie będzie wypełniony tańcem. Na scenę powróci znany spektakl Joanny Lewickiej, ale będzie też sporo nowości.

Lubelski Teatr Tańca 

Jak oswoić lęk przed starością i śmiercią? Co jest ważniejsze: przeszłość czy przyszłość? Na te pytania stara się odpowiedzieć spektakl Lubelskiego Teatru Tańca w reżyserii Joanny Lewickiej – „W moim początku jest mój kres”. Produkcja to wielokodowe spotkanie twórców różnych dziedzin, która w ankiecie miesięcznika „Teatr” znalazła się w zestawieniu najlepszych spektakli tanecznych w sezonie 2020/2021 według Jadwigi Majewskiej.

Spektakle

Przed nami też pokazy dwóch produkcji wyłonionych w ramach otwartego konkursu na prezentację spektakli programu Przestrzenie Sztuki. „DeLight” bada wzajemne zależności światła i przestrzeni ze sztuką choreografii. Poprzez aktywizację do udziału w spektaklu, organizatorzy zachęcają do refleksji i uświadomienia sobie własnej roli w doznawaniu otaczającej nas rzeczywistości.  Z kolei w pokazie w wykonaniu Moniki Szpunar i Stefano Silvino, twórcy traktują tytułową „Przesadę” jako punkt wyjściowy do podejmowania każdej aktywności podczas spektaklu. Na scenie dominuje kolor żółty i plastik, a scenografia jest każdorazowo ustawiana i komponowana przez Agatę Starmach.

Warsztaty

Nie zabraknie również warsztatów. „Obudź mięśnie dna miednicy” to czas, który dedykowany jest kobietom. Spotkanie składa się z części teoretycznej oraz praktycznej. „O tańcu i z tańcem – warsztaty ruchowe dla seniorów” to zajęcia ruchowe, które działają wspomagająco na uwolnienie napięć w ciele, na procesy uczenia się, na koordynację ruchową i świadomość ciała, mają znaczenie dla zdrowej postawy. LTT przypomina także o nowym harmonogramie zajęć w ramach Centrum Ruchu. 

Taneczny Jam

Ponadto organizatorzy zapraszają na Jam taneczny. To cykl spotkań organizowanych przez Lubelski Teatr Tańca z myślą o osobach poszukujących okazji do praktykowania tańca i ruchu w grupie. Tym razem wydarzenie poprowadzi tancerz i performer Łukasz Wójcicki.

Bilety dostępne w kasie CK oraz w sprzedaży online.

Wydarzenia realizowane są w ramach programu Przestrzenie Sztuki Taniec, który jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Lokalnym operatorem projektu jest Centrum Kultury w Lublinie.