W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

​Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie startuje z nową inicjatywą - Chór Osterwy

​Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie startuje z nową inicjatywą - Chór Osterwy
09.09.202313:52

Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie startuje z nową inicjatywą, do której zaprasza wokalistów poszukujących niekonwencjonalnych środków wyrazu łączących tradycyjne techniki pracy głosem z elementami gry aktorskiej. Grupa otwarta jest zarówno na amatorów, jak i profesjonalistów. Wiek nie gra roli!

Chór Osterwy

Połóżmy kres patetycznemu staniu na baczność! Chór tylko z nazwy - bo chociaż w tym projekcie muzyka gra główne skrzypce, to nie zabraknie w nim aktorstwa i interakcji z publicznością. Sięgniemy zarówno po utwory muzyki klasycznej, jak i współczesnej, od poważnej po rozrywkową. Wspólnie stworzymy rodzinny, swojski klimat w zespole. Naszej sztuce nadamy performatywny charakter, aby podkreślić istotę nierozerwalności artystów od słuchaczy.

Flash mob? Oto wyzwania, godne Chóru Osterwy!

Szymon Piotr Nowak

Kierownik muzyczny / dyrygent Chóru Osterwy

Urodzony w 1998 roku w Lublinie. Studiował na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej (wyróżnienie za licencjacki oraz magisterski dyplom artystyczny zrealizowany w klasie dyrygentury dr hab. Piotra Wijatkowskiego, prof. UMCS). Brał udział w konkursach „New York „Sounds of Spring” Festival” w Carnegie Hall – Stany Zjednoczone oraz „InCanto Mediterraneo - International Choral Festival & Competition” – Sycylia. Występował także w Niemczech, Francji, Macedonii, Ukrainie oraz na Litwie. Od 2019 roku współpracuje z Chórami Akademos w Międzynarodowych Szkołach „Paderewski” w Lublinie.

O swojej pracy mówi: „Sztuka to dla mnie moment, w którym prezentuję słuchaczom jaki jestem, co czuję i jak się czuję. Wszystko, co dzieje się na próbie to codzienność, w której wyznaczam sobie cele i zadania do zrealizowania. W pracy z zespołem zależy mi na wykreowaniu interpretacji dzieła zgodnej z zamysłem kompozytora, tradycją muzyczną, jak i z wykonawcami. Nie boję się mimo to stosować nowatorskich rozwiązań, jeżeli potęgują one, w moim odczuciu, doznania płynące z kontaktu ze sztuką.”

Jakie osoby są poszukiwane?

Do chóru mogą zgłosić się osoby w wieku 18 - 118 lat, amatorzy z doświadczeniem wokalnym, profesjonaliści, pasjonaci muzyki, którzy lubią występować na scenie, otwarci na tworzenie i wspólne inicjatywy w chóralnej rodzince, cechujący się wrażliwością i ambicją. Umiejętność czytania nut jest mile widziana, lecz nie obowiązkowa.

Spotkania chóru

Odbywać się będą dwa razy w tygodniu w godzinach wieczornych. Dokładne daty i terminy spotkań zostaną ogłoszone na pierwszym spotkaniu 9 października.

Warunki uczestnictwa

  1. Ukończony 18 rok życia.
  2. Przesłanie poprawnie wypełnionego formularza zgłoszeniowego oraz nagrania video do dnia 17 września 2023r.
  3. W przypadku dużej ilości nadesłanych zgłoszeń o przejściu do kolejnego etapu może decydować kolejność zgłoszeń.

Proces rekrutacyjny

Obowiązuje 2 etapowy proces rekrutacyjny: przesłanie formularza wraz z nagraniem ukazującym umiejętności kandydata i casting. Po otrzymaniu zgłoszeń zostaną one zweryfikowane. Następnie organizatorzy skontaktują się z wybranymi osobami drogą mailową lub telefoniczną i zaproszą na casting. Po tym etapie rekrutacji zaproszą wybrane osoby na pierwsze spotkanie organizacyjne.

Jak aplikować?

Osoby zainteresowane uczestnictwem w projekcie proszone są o przesłanie poprawnie wypełnionego formularza zgłoszeniowego z załączonym nagraniem video prezentującym umiejętności kandydata. Ze względu na obowiązek załączenia nagrania, nie ma możliwości składania formularzy osobiście w budynku teatru.

Szczegóły dotyczące nagrania

  1. Nagranie ma ukazywać osobę biorącą udział w rekrutacji.
  2. Kandydat na początku nagrania powinien zamieścić autoprezentację, a następnie wykonać wybrany utwór.
  3. Nagranie nie może być poddawane obróbce! (Osoby stosujące programy zmieniające barwę głosu lub dołączające podkłady muzyczne za pomocą obróbki dźwiękowej zostaną zdyskwalifikowane!)
  4. Dopuszczalne jest stosowanie podkładu muzycznego włączonego w tle podczas nagrania.
  5. Kandydaci mają zaprezentować dowolną pieśń lub piosenkę artystyczną ukazującą ich technikę wokalną, zdolności interpretacyjne i wrażliwość muzyczną.
  6. Nagranie powinno trwać od 2 do 4 minut.
  7. Nagranie należy zamieścić na platformie YouTube (link prywatny), a następnie dołączyć link do tego nagrania w formularzu zgłoszeniowym.

Terminy

  • Do 17 września - rekrutacja online
  • 25 – 29 września -potwierdzenie udziału w castingu
  • 2 - 6 października - casting i zaproszenie do udziału w chórze

Szczegóły dotyczące castingu

  1. Informację o zakwalifikowaniu kandydata do tego etapu przekazana zostanie drogą mailową lub telefoniczną.
  2. Na casting kandydat powinien przygotować 2 utwory (pieśni lub piosenki artystyczne) o zróżnicowanym charakterze.
  3. Utwory powinny ukazywać technikę wokalną, zdolności interpretacyjne i wrażliwość muzyczną kandydata.
  4. Kandydat może używać podkładu muzycznego dostarczonego na casting za pomocą pendrive. Bądź korzystać z pomocy akompaniatora (we własnym zakresie). Na castingu dostępne będzie pianino.

Dokumenty rekrutacyjne

  1. Formularz zgłoszeniowy online 
  2. RODO