W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Teatr Stary w Lublinie poszukuje wolontariuszy

Teatr Stary w Lublinie poszukuje wolontariuszy
02.08.202122:11

Teatr Stary w Lublinie poszukuje do stałej współpracy WOLONTARIUSZY czyli osób od 16 lat wzwyż, które, niezależnie od płci i wieku, kierowane ciekawością, chęcią samodoskonalenia bądź chęcią niesienia pomocy, zgodzą się nieodpłatnie zaangażować do pracy na rzecz Teatru przy:

  • obsłudze widowni (sprawdzanie biletów, praca w szatni, udzielanie informacji o Teatrze i repertuarze widzom);
  • działaniach promocyjnych (kolportaż afiszy, ulotek, składanych repertuarów, różne formy aktywności na facebooku);
  • pomocy przy realizacji projektów Teatru Starego.

KOGO POSZUKUJEMY?
Poszukujemy ludzi otwartych, zorientowanych na kulturę i twórczość, posiadających swoje pasje, którymi chcieliby się z nami podzielić (znajomość języków obcych, umiejętności plastyczne, fotograficzne, zainteresowania teatralne, filmowe, muzyczne lub inne), którzy pragną wzbogacić swoje życie osobiste i zawodowe o nowe doświadczenie. Jednocześnie poszukujemy osób odpowiedzialnych, sumiennych, pracowitych i poważnie traktujących swoje obowiązki. Doświadczenie w pracy wolontariusza nie jest wymagane.

CO OFERUJEMY?
Naszych wolontariuszy traktujemy jako członków zespołu Teatru. Chcielibyśmy, żeby stali się nie tylko pracownikami, ale i widzami, a z czasem miłośnikami Teatru. Będziemy dbać o to, aby mogli brać udział w obsługiwanych imprezach (wejściówki). Będziemy dzielić z nimi blaski (kontakt z artystami, wstęp na zaplecze Teatru) i cienie (niestandardowe godziny pracy, nieprzewidziane wydarzenia i działania) wspólnej pracy twórczej i, mamy nadzieję, miłej atmosferze. Wolontariusze wezmą udział w szkoleniach przygotowujących do pracy w Teatrze (z obsługi widowni, z historii Teatru, z pomocy osobom z niepełnosprawnościami, przeciwpożarowe). Zdobyte u nas doświadczenie będzie owocować przez całe życie zawodowe! Na życzenie wolontariusza wystawimy mu zaświadczenie dla potrzeb jego dalszej kariery, za którą będziemy trzymać kciuki.

Nasze dotychczasowe doświadczenie we współpracy z wolontariuszami potwierdziło, że nie ma i nie może być Teatru Starego bez wolontariuszy Teatru Starego. Najlepiej wiedzą o tym nasi widzowie, którzy od otwarcia Teatru 11 marca 2012 byli obsługiwani wyłącznie przez wolontariuszy, z czego jesteśmy dumni.

CZEGO NIE MOŻEMY ZAPEWNIĆ?
Z przykrością informujemy, że nie gwarantujemy rutyny, nudy, wysługiwania się wolontariuszami do najbardziej niewdzięcznych zadań, „spychologii’, niepoważnego traktowania, wykorzystywania. Niestety nie możemy także zapewnić warunków lokalowo-sprzętowych (czyt. biurko + komputer), jakich byśmy sobie życzyli.

CO i DO KOGO PRZESŁAĆ?
Wszystkich zainteresowanych prosimy o przesyłanie do dnia 29.08.2021 r. wypełnionych formularzy zgłoszeniowych na adres elektroniczny: .

Formularz zgłoszeniowy
 
Koordynatorem wolontariuszy w Teatrze Starym jest: Izabela Zin-Depta. Wszyscy Państwo, którzy zdecydują się wysłać swoją kandydaturę otrzymają odpowiedź do 6 września 2021 r. Wolontariusze przejdą szkolenia przygotowawcze w pierwszej połowie września 2021 r.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej