W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Teatr Stary zaprasza na spektakl online "Machia"

Teatr Stary zaprasza na spektakl online "Machia"
01.05.202109:07

"Machia", spektakl Juliusza Machulskiego, który kilkakrotnie gościł na deskach Teatru Starego w Lublinie ponownie dostępny jest online! Tym razem także w wersji z napisami, tłumaczeniem na polski język migowy (PJM) oraz audiodeskrypcją.

W dniach 29 kwietnia - 9 maja Teatr Stary zaprasza na stronę video.teatrstary.eu, na której bezpłatnie udostępniona została rejestracja spektaklu.

"MACHIA"
SCENARIUSZ I REŻYSERIA: JULIUSZ MACHULSKI
SCENOGRAFIA, KOSTIUMY I REŻYSERIA ŚWIATEŁ: JUSTYNA ŁAGOWSKA
MUZYKA: PIOTR SELIM
WYSTĘPUJĄ: ADAM FERENCY (AKTOR TEATRU DRAMATYCZNEGO M. ST. WARSZAWY), PIOTR GŁOWACKI,
MARTA LEDWOŃ

Czas trwania spektaklu: 95 minut
Spektakl zarejestrowano w grudniu 2020r.

„Machia” to sztuka poświęcona osobie Niccolo Machiavellego, którego 545. rocznica urodzin przypadła na dzień premiery spektaklu (4 maja 2014r.). Prezentuje ciekawe, zrywające z dotychczasowymi stereotypami spojrzenie na tę postać, rzucając zarazem światło na pasjonujący kontekst polityczny i historyczny epoki włoskiego renesansu.

Przede wszystkim jest to jednak psychologiczny pojedynek dwóch silnych osobowości, z których żadna nie jest taką, jaką może się wydawać na początku.

„Machia” to pierwsza sztuka wystawiona na deskach teatru dramatycznego, której Juliusz Machulski jest zarazem autorem i reżyserem, napisana specjalnie dla Teatru Starego.