W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Telewizyjna wersja "Ferdydurke" W. Gombrowicza w wykonaniu Provisorium i Kompanii Teatr

Telewizyjna wersja "Ferdydurke" W. Gombrowicza w wykonaniu Provisorium i Kompanii Teatr
07.10.200817:21

Na Starym Mieście w Lublinie powstaną zdjęcia do telewizyjnej wersji „Ferdydurke” W. Gombrowicza. Spektakl Provisorium i Kompanii „Teatr” w reżyserii Janusza Opryńskiego i Witolda Mazurkiewicza uznany został za jedną z najwybitniejszych realizacji gombrowiczowskich w polskim teatrze.
Spektakl prezentowany już blisko 500 razy na całym świecie (W polskiej i angielskiej wersji językowej) wciąż cieszy się ogromnym powodzeniem. Zdobył kilkadziesiąt nagród zarówno w Polsce jak i na festiwalach w całej Europie. W dziewiątą rocznicę premiery przedstawienia Telewizja Polska rejestruje spektakl. Opiekę od strony telewizyjnej nad realizacja sprawuje Mariusz Malec (współtwórca sukcesu telewizyjnego rejestracji „Teczek”, głośnego spektaklu Teatru Ósmego Dnia) Pierwsza emisja „Ferdydurke” przewidziana jest na antenie TVP Kultura jeszcze w tym roku.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane