W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Torba na 5!
06.10.201621:13

To już pięć lat! W tym roku Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” obchodzi mały jubileusz. Z tej okazji DDK "Węglin" zaprosza na niezwykłe, twórcze warsztaty, połączone z konkursem. Warsztaty skierowane są do osób, które chcą stworzyć – dla siebie i dla Dzielnicowego Domu Kultury „Węglin” – coś niepowtarzalnego, jedynego i oryginalnego, a jednocześnie zapoznać się z podstawami szycia ręcznego i maszynowego oraz zasadami projektowania elementów graficznych.

Warsztaty są połączone z konkursem, którego celem jest wyłonienie najlepszego projektu torby wraz z elementem graficznym, który będzie stanowić gadżet promocyjny Dzielnicowego Domu Kultury „Węglin”.
Nagrodą dla autora lub autorów zwycięskiego projektu jest 12-miesięczny karnet na wszystkie odpłatne wydarzenia, odbywające się w DDK „Węglin” oraz wydawnictwa Instytucji.

Pomysł i koordynacja: Małgorzata Ciorgoń, Marzena Miszczuk-Głowacka
Zapisy – 
Ilość miejsc ograniczona.
wstęp bezpłatny!
Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest podpisanie REGULAMINU.
Udział w warsztatach jest bezpłatny i związany bezpośrednio z konkursem.

21.10.2016, godz. 17.00-20.00 Warsztaty szycia toreb materiałowych
Podczas warsztatów projektować będziemy wymarzony wzór torby. Dowiemy się więcej o materiałach oraz poznamy sposoby przygotowywania form wykrojów do wykonanego projektu. Chwycimy za igłę i nitkę, będziemy ciąć, wymyślać, poprawiać, by ostatecznie wykonać projekt, a następnie uszyć „Torbę na 5!”.

Warsztaty poprowadzi Monika Mróz.

Monika Mróz mieszka i pracuje w Lublinie. Tworzy, inspirując się zarówno tradycją, jak i nowoczesnością. W swoich pracach wykorzystuje różne dyscypliny plastyczne i rękodzielnicze. Swoje prace wykonuje z gruntowną znajomością różnorodnych technik krawieckich i plastycznych. Łączy ze sobą, m.in.: krawiectwo, haft, makramę, patchwork, tkaninę artystyczną oraz kartonaż. W swoich pracach wykorzystuje niepotrzebne surowce tworząc tak zwany kreatywny recykling. Zawodowo prowadzi pracownię rękodzielniczą oraz warsztaty i pokazy. W swojej pracy kładzie nacisk przede wszystkim na propagowanie idei twórczej aktywności, przekazywaniu tradycyjnych technik rękodzielniczych, plastycznych, przy zwróceniu szczególnej uwagi na estetyczne wykonywanie prac.

22.10.2016, godz. 10.00-12.00 Warsztaty projektowania elementów graficznych

W trakcie warsztatów, uczestnicy będą mieli okazję stworzyć własny projekt na uszytą wcześniej torbę. Zapoznają się z różnymi technikami plastycznymi, które pozwolą im na wyrażenie siebie i swoich możliwości twórczych. Zdobędą wiedzę teoretyczną na temat kompozycji, projektowania, koloru oraz wiedzę technologiczną na temat drukowania bezpośredniego cyfrowego DTG. Teorię przełożą od razu na praktykę, tworząc własną torbę. Projekty uczestników zostaną wydrukowane w firmie Lupla Design.

Warsztaty poprowadzi Łukasz Prokop.

Łukasz Prokop to twórca grafik, muzyk, improwizator, animator kultury. Założyciel własnej marki odzieży designerskiej Lupla Design. Z wykształcenia filolog i dziennikarz. Wykorzystuje szeroką wiedzę humanistyczną i kulturalną do tworzenia, edycji i selekcji grafik. Dodatkowo ukończył kurs grafiki komputerowej bitmapowej i rastrowej. Jako wystawca brał udział w wielu festiwalach muzycznych i designerskich min.: Audioriver w Płocku, Międzynarodowy Festiwal Komiksów i Gier w Łodzi, Kazimiernikejszyn czy Lublin Pop-up Shop.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej